Yazı Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 14:03 Bu yazı 992 kez okundu
 
TTB ve Bahçeli
Mustafa Tevfik Ethemoğlu
urfasonhaber@gmail.com
 
 

Bizler Türkiye’mizdeki doktorların ve sağlık çalışanlarının canlarını hiçe sayarak verdikleri hizmetler karşısında onlara destek olmaya çalışıp şükranlarımızı sunarken, MHP genel başkanı sayın devlet Bahçeli sağlık çalışanları ve doktorlarımızın yüzde 88'inin üye olduğu Türk tabipler Birliği kapatılsın çağrısı yaptı.

 

Ülkemizin en seçkin insanları olan yaşamlarını insan sağlığına adamış uzun ve ağır bir eğitim dönemi geçirmiş yıllarca dirsek çürütmüş ve bu salgın döneminde bu güne kadar 97 arkadaşını  kaybetmiş, haftalarca ,aylarca ailelerini görememiş hastane köşelerinde sabahlamış bu insanlara hele bu acılarının, hayatı risklerinin devam ettiği sağlık Bakanı’nın "biz ne yapsak sağlık çalışanların hakkını ödeyemeyiz" dediği, Türk halkının gece gündüz sağlık çalışanlarına dua ettiği bir dönemde sayın Bahçeli'nin böyle bir açıklama yapması talihsizliktir..

 

Hepimiz markete ekmek almaya gitmeye tereddüt ederken, sağlık problemleriniz olduğunda da hastaneye gitmeye korkar iken doktorlarımız hep görev başında hastanelerde, yoğun bakımlarda, ameliyathanelerde çalıştılar. Sağlık çalışanlarımız, o gencecik kız çocuklarımız acillerde ve ne hastası olduğunu bilmediği hastaların tedavileri için çabalayıp durdular. Hele bir de Ankara'da sağlık çalışanlarına gösterilen şiddet uygulanmış, canlarını kastedilmiş iken bu açıklamayı yapmak abesle iştigaldir.

 

Geçmişte TTB de benimde hiçbir zaman tasvip etmediğim çatlak sesler çıkmıştır. Bu çatlak seslen çıktığı zaman da ortada bir suç var ise dava açılmalı ve gereken yapılmalıydı. Seslerin yükseldiği dönemde nedense Bahçeli sessiz idi. Bahçeli İstiklal marşımıza saygısızlık edilirken neredeydi, Osman Öcalan TRT’ye çıkarılırken neredeydi. T.C. düşmanlığı yapılırken neredeydi, kahramanlarımız ders kitaplarını çıkarılırken neredeydi, Trump Cumhurbaşkanı'mıza hakaret mektubu yazdığında neredeydi, millî onurumuz ayaklar altına alınırken sessiz kalan Bahçeli şimdi sağlıkçılarımızın en çok morale ihtiyaçları olduğu bir dönemde TTB kapatılsın diyor. Unutmayalım ki sağlık ve Adalet herkese lazım…

 

***Selam ve dua ile.***

 
Etiketler: TTB, ve, Bahçeli,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı