Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 22:49 Bu haber 1884 kez okundu
 
Yüz Yüze Eğitimde Yeni Uygulamaların Başlayacağı O Tarih!
Yurt genelinde uygulanan Kovid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı kabine Toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararlar alındı.
EĞİTİM Haberi
Yüz Yüze Eğitimde Yeni Uygulamaların Başlayacağı O Tarih!

Milli Eğitim Bakanlığı 8ve 12.sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisandan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu.

 

MEB’den yapılan yazılı açıklamada, Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı kabine Toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararlar alındığını bildirdi.

 

Yapılan açıklamada alınan yeni kararlar neticesinde yapılması gereken uygulamalarda öne çıkan satır başları şöyle sıralandı:

 

İlkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

 

Ortaokul tüm sınıf düzeylerinde (8.sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

 

Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12.sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

 

8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.

 

8 ve 12. Sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına Cumartesi ve Pazar günleri de dahil, devam edilecektir.

 

Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze mevcut şekilde devam edeceklerdir.

 

Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

 

            

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı