Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 15:35
 
Vatandaş İsyanda!! Pandemi Sürecinde Su Kesintisi!!!
Haliliye’de yaşanan su kesintisi vatandaşı çileden çıkardı.
YEREL Haberi
Vatandaş İsyanda!! Pandemi Sürecinde Su Kesintisi!!!

Şanlıurfa merkeze bağlı Haliliye İlçesi Ali Anaz mahallesinde 5 gündür yaşanan su kesintisi nedeniyle Mahalle neredeyse kurak bir çöl haline geldi.

 

Anaz mahallesi kavşağında alt yapı kanalizasyon işini yapan Haliliye Belediyesi personellerinin çalışması esnasında su borusu, vana ve ana hat borularının patlatılması nedeniyle mahalleye 5 gündür su verilmemesi vatandaşı bıktırdı.

 

 

 Haliliye ilçesine bağlı Ali Anaz mahallesinde zor durumda olan vatandaşlar tarafından ww.urfaekspres.com ve TV63.Net  haber merkezimize gönderilen görüntü ve bilgiye göre; Haliliye ilçesi Ali Anaz mahalle yol kavşağında Haliliye Belediyesi alt yapı işinde görevli personellerin dikkatsizliği nedeniyle su borusu, vana ve ana hat borularının patlatmaları sonucu 5 gün boyunca su kesintisi yaşanan Mahallede, dünyayı kasıp kavuran Korona virüs salgınından dolayı zor günler geçiren mahalle sakinleri isyan ederken artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirttiler.

 

ÖNLEMLER MAHALLE SAKİNLERİNE BIRAKILDI

 

120 saatlik su kesintisinin hijyen sorunu doğuracağını ve önlemlerin mahalle sakinleri tarafından derede kovalarla su taşıyarak bırakılmasını sağlayan yetkilileri defalarca arayıp sıkıntılarını dile getirdiklerini fakat arıza kaydı oluşturulduğunu söylemelerine rağmen henüz kimsenin gelmediğini ifade eden mahalle sakinleri,burada yaşayan insanların ve hayvanların susuzluktan dolayı perişan durumda olduklarını belirterek isyan ettiler.

 

 

Şimdi ilgili yetkililere şu soruları soruyoruz:

 

COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi billboardlarda ‘’Hijyen-Maske- Mesafe uyarılarında bulunurken bu 5 gün boyunca Ali Anaz mahalle sakinleri temizliğini nasıl sağlayacak?

 

Salgın sürecinde insan sağlığından daha önemli mesele nedir?

 

Vakalarda her geçen gün artış olduğu ve Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte su kesintisi halk sağlığını nasıl etkileyecektir.?

 

ÖZEL HABER

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı