Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 14:08
 
Urfalı Vatandaşlar Belediyelerin Çalışmalarını Değerlendirdi
TV 63.Net olarak Büyükşehir’in ve ilçelerin nabzını tutmaya devam ediyoruz. Sahaya inerek Büyükşehir ve İlçe belediyelerinin çalışmaları hakkında vatandaşların görüşlerini sorduk.
GÜNDEM Haberi
Urfalı Vatandaşlar Belediyelerin Çalışmalarını Değerlendirdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı 1.5 yılını geride bıraktı. TV63.Net mikrofonumuzu uzattığımız vatandaşlara Peki, Şanlıurfalılar Belediyelerin bu süre içinde yaptığı çalışmaları nasıl buluyor? Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının çalışmalarından memnun musunuz?" diye sorduk. İşte vatandaşların belediyelerin çalışmalarını şu cevaplarla değerlendirdi.

 

 

HİÇBİR İŞ YAPMIYORLAR

 

Ne büyükşehir nede ilçeler hiçbir çalışma yok. Bir taşın üstüne taş koymuyorlar. Ben Eyyüp Nebi’de oturuyorum. 1500-2000 hane yaklaşık 5-6 bin nüfus. Okulumuz yok, sağlık ocağımız yok, camimiz yok. Bunu bütün mercilere de bildirdik bırakın el atan, gelip bakan bile olmadı. Yani pankartlarla billboardlarda çalışıyor yazarak milleti uyutmasınlar. Hiçbir çalışma yok. Burada milletvekillerine de sesleniyorum. Hiç bir iş yaptıkları yok yazıklar olsun aldıkları o maaşlara. Bunlar ancak kendi köylerinde villalar yapmaktadırlar başka yaptıkları hiçbir şey yok…

 

BEN 400 OY VERDİM

 

Belediyeyi arıyorum ama kimse telefonu açmıyor. Ben Belediyeye 400 oy verdim. AK Parti için verdim, onun için değil. Recep Tayyip Erdoğan için verdim.

 

BELEDİYENİN HAYRI YOK

Hiç hizmet göremiyoruz belediyeden. Belediyeden hayır yok.

 

DAHA YOL TABELASININ YÖNÜNÜ BELİRTEMİYORLAR

 

Başka illerden gelecek olan vatandaş Şanlıurfa merkeze ya da Balıklıgöl’e gitmek istediğinde Süleymaniye alt geçidinde bulunan yol tabelasında ki yanlış yönlendirme vatandaşı Süleymaniye’nin en sonuna götürüyor. Ben defalarca beyaz masayı aradım kaç kez de belediyeye gittim. Tabela yönünün yanlış yazıldığından dolayı şu soruyu sordum: ‘’Acaba Şanlıurfa Belediyesinde çalışanın okuma-yazması var mı? Ya da yol tabelalarını takip eden biri var mı?’’ Diye sordum ama cevap alamadım. ‘’Abi değişiriz’’ dediler. Tabi 8 ay öncesinde söylemiştim ama maalesef ilgilenen yok. Yol tabelasını yön belirtemeyen bir Büyükşehir belediyesinden ne beklenir? Merak ediyorum.

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı