Haber Detayı
22 Temmuz 2021 - Perşembe 21:47
 
Türkiye, Son Zamanların En Yüksek Vaka Sayısına Ulaştı
Türkiye’de son 24 saat içinde 9 bin 586 yeni koronavirüs vakası görülmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son zamanların en yüksek vaka sayısına ulaştığının altını çizdi.
SAĞLIK Haberi
Türkiye, Son Zamanların En Yüksek Vaka Sayısına Ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük Covid-19 tablosunu kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, son 2 saat için de 214 bin 196 kişiye test yapıldı.  Yapılan Covid-19 test sonucuna göre, 9 bin 586 kişinin testi pozitif çıkarken 52 kişi salgın ile mücadelede virüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

 

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs tablosunda belli olan veriler sonucunda yaptığı açıklamada ‘’Aşı’’ olma hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Koca, Yeni vaka sayıları 2 haftada 2 katına çıktı. Çözüm: Şu andan itibaren sıkı tedbir, ilk fırsatta aşı. İlk doz ve devam dozları için sağlık kurumlarımız gece gündüz emrinizde. 9.586 olan vaka sayısını geriletelim diyerek sözlerine şöyle devam etti;

 

         

 

Bugün son zamanların en yüksek vaka sayısına ulaştık. Aşı ile güvence altına alınmadan salgın gündemden çıkmaz. Tedbirinizi alın aşınızı olun. Bu toplumsal sorumluluğumuz.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı