Haber Detayı
22 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:47 Bu haber 1245 kez okundu
 
Suriyeli Çocuklar Filistin Çadırında Duygu Dolu Anlar Yaşattı
Şanlıurfa STK'larınca organize edilen Filistin çadırında duygusal anlar yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Suriyeli Çocuklar Filistin Çadırında Duygu Dolu Anlar Yaşattı

Filistin’e destek amacıyla çadırda nöbet sırası olan Günyüzü Derneğinin hazırladığı Kaligrafi standına çocuklarıyla gelen Suriyeli bir aile bağışta bulundu.

 

             

 

Bağış masasına çocukların bıraktığı harçlıklarından oluşan 6 adet kişisel kumbaraların yanı sıra 1 adet Filistin puşusundan yapılmış sapan 1 adet küçük çatal sapan ve ailenin beş yaşlarındaki en küçük çocuğu kendi beylik tabancası olan oyuncak silahını Filistin’e gönderilmek üzere bıraktı.

 

Duygusal bir havanın hakim olduğu o anlarda bakan gözler doldu. Sanatder başkanı ve Kaligrafi sanatçısı Mustafa DÖRTBUDAK ailenin isimlerini yazarak takdim etti.

 

                               

 

Çadıra konuşmacı olarak katılan H.Ü. Öğretim görevlisi Filistinli Dr. Ramazan Ömer’e programın sonunda Günyüzü Derneğinin hazırladığı teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Siyasilerin, STK temsilcilerinin ve kalabalık bir halk kitlesinin ziyaret ettiği stant da sinevizyon gösterimi, çocuklara Türk ve Filistin bayraklarının dağıtımı ve imza kampanyası gerçekleştirilen etkinlik aile fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

           

 

Günyüzü Derneği başkanı Veysel TOPRAK Her gün bir STK'nın çadır nöbetini tutacağını ve etkinliğin 1 ay süreceğini belirtti.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı