Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:05 Bu haber 1155 kez okundu
 
Mescidi Aksa Nöbetini İki Saatliğine Araç Konvoyu İle Urfa Devraldı
Şanlıurfa İHH’nın 21:40 ta yaptığı çağrısı üzerine Mescidi Aksa direnişine destek ve Siyonistlerin alçak saldırılarını kınamak amacıyla 50 dakika gibi bir sürede yaklaşık 600 araçlık bir konvoy oluşturuldu.
GÜNDEM Haberi
Mescidi Aksa Nöbetini İki Saatliğine Araç Konvoyu İle Urfa Devraldı

 

ŞUTİM önünde toplanan araçlardan inen halk tekbirler getirip filistin direnişini destekleyen sloganlar attı. Konvoyun hareketinden önce İHH İl Başkanı Behçet Atila ve Yardımcısı Av. Ali Acar kısa birer konuşma yaptılar. Atila konuşmasında; vatanımıza ve ümmetin herhangi bir beldesine kasteden müstekbirlere, İslam düşmanlarına ve her türlü tehlikelere, tehditlere karşı Müslümanların sürekli teyakkuzda, uyanık olmaları gerekir. Kalkın ve hareket edin denildiğinde şuandaki gibi binlerce insanın hareket etmesi gerekir. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bugün Mescidi Aksa için buradayız, inanın oradaki müslümanlar sizin kendileri için yaptığınız her eylemden haberdar oluyorlar ve bu da onların moral ve motivasyonları artırıyor, işgalci siyonist güçlere karşı direnişlerini, mukavemetlerini artırıyor. Peygamberler şehri Şanlıurfadan Mescidi Aksada şuanda nöbet bekleyen yüzbinlerce Müslümana selam gönderiyoruz. Allah’ım ayaklarını sabit kıl. Siyonistleri bizim ellerimizle cezalandır. Destek veren her kese teşekkür ederiz, özellikle destek veren Suriyeli muhacir kardeşlerimize de özel teşekkür ederiz. dedi.

 

Geniş güvenlik önlemlerin de alındığı görülen konvoy Şanlıurfa ŞUTİM önünde saat 22:30 da hareket eden konvoy Kuyubaşı, Eyyübiye Hastahanesi kavşağı, Eyüpkent, Eyyüp Peygamber caddesi, Yakubiye, Halilurrahman, Buhara, Akabe, SGK kavşağı, İpekyol, Abide kavşağı, Esentepe, Diyarbakır yolu güzergahında yaklaşık 2 saatlik bir sürenin sonunda Karaköprü son ışıklarda konvoy eylemini sonlandırarak, sessizce dağıldılar.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı