Haber Detayı
20 Temmuz 2021 - Salı 18:23
 
Güç Birliği Partisi İl Başkanı Toprak’tan Bayram Mesajı
Güç Birliği Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ömer Toprak, idrak ettiğimiz Kurban Bayramı dolayısıyla verdiği mesajda, Bayramın tüm İslam alemi başta olmak üzere Şanlıurfa ilimizin birbirinden değerli güzide halkımıza hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Güç Birliği Partisi İl Başkanı Toprak’tan Bayram Mesajı

İslam alemi bu senede pandeminin gölgesinde Kurban Bayramını idrak edeceğini ifade ederek Türkiye’de yaşayan halkımız Ramazan Bayramını salgın ile mücadelede alınan tedbir ve önlemler kapsamında Sağlık Bakanının ön gördüğü yasaklamalarla buruk bir heyecanla yaşarken Kurban Bayramını kısıtlamasız bir şekilde bayramın tadını çıkarabilecek bir bayram olduğunu belirten Güç Birliği Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ömer Toprak, mesajını şu ifadelerle sürdürdü:

 

Bayramın, İslam’ın vahdetine vesile olmasını dilerken aynı zamanda bu mübarek günlerde mazlum ve fakir fukaranın hakları da göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizen Başkan Toprak, Nasıl ki Ramazan bayramına fitre bayramı diyorsak ve Müslümanların o bayram sabahına kadar fitre vermesi vacipse Kurban Bayramında İslam coğrafyası içerisinde yaşayan Müslümanların kurban bayramı kesmesi hayırlıdır.  Nitekim, bu bayramda en efdali Allah için kan akıtmak yani Kurban kesmektir. Tabi kurban kesmenin amacı kesilen hayvanın etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır. Kesilen kurban etini sadece kendi hane halkı ile yenirse kurbanın asıl hikmetinden mahrum kalırız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını bir kez daha tebrik ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı bir daha tebrik ediyorum.

 

 

.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı