Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 18:58 Bu haber 1817 kez okundu
 
DEVA Partisi: ‘’Çiftçi Perişan’’
Şanlıurfa’da su fiyatları ve su kesintisi ile ilgili yapılan uygulamaları protesto etmek için bugün DSİ önünde toplanan çiftçilere DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve İl Yönetimi destek amaçlı çiftçilerin yanında bulundu.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi: ‘’Çiftçi Perişan’’

Şanlıurfa’da Sulama Birliklerinin borcundan dolayı su ve elektriği kesilen ve bu nedenle kendilerine yapılan uygulamayı protesto etmek için toplanan çiftçilerin sorunlarını dinleyen DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve beraberinde ki heyet ile birlikte çözüm arayışında bulundular.

 

 

Sulama Birliklerinin borcundan dolayı suyu ve elektriği kesilen çiftçilerin mağduriyetlerinden dolayı üzüntüsü dile getiren DEVA Partisi Avukat Ahmet Tüysüz şu sözleri kaydetti.

 

‘’Sulama Birliğinin DEDAŞ’a olan borcundan dolayı çiftçilerin sulama elektriklerinin kesilmesi ürünlerinin kurumaya ve kaderlerine terk edilmesi kabul edilemez bu zulmün karşısında mağdur çiftçilerin yanındayız.

 

Bu haksızlığın bu zulmün bir an önce hal olması ortadan kaldırılması gerekiyor.

 

Çiftçilerin bu ekinleri kaldırabilmeleri için suyun 1-2 gün içinde acilen verilmesi gerekiyor. 1-2 gün içinde verilmez ise daha sonra suyun verilmesi bir anlam ifade etmeyecek." İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı