Haber Detayı
02 Haziran 2021 - Çarşamba 15:49 Bu haber 1465 kez okundu
 
Cami Avlusunda Çirkin Manzara!!! Ne Olacak Bu Gençlerin Hali
Şanlıurfa’da cami cemaatinin sabah namazı çıkışında, cami avlusunda karşılaştıkları skandal görüntü ile hem üzüldüler hem de ‘’pes artık’’ diyerek öfkelerini dile getirdiler.
ASAYİŞ Haberi
Cami Avlusunda Çirkin Manzara!!! Ne Olacak Bu Gençlerin Hali

Şanlıurfa’da cami avlularını mesken tutan madde bağımlısı 2 genç, sabah namazından çıkan cemaatin önünde uyuşturucu madde kullanması, cemaati büyük bir şaşkınlığa uğratırken diğer taraftan tepkilere yol açtı.

 

Peygamberler şehri Şanlıurfa cami avlularında taşların kırıldığı, mezarların deşildiği alanda uyuşturucu kullanımı rahatlıkla yapıldığı görülürken, gerekli önlemler ve güvenlik sağlanamadığından kaderine terk edilerek madde bağımlılarına adeta davetiye çıkarır konumu haline gelmiş durumda.

 

            

 

Bu sabah saatlerinde Şanlıurfa’nın tarihi dokusu Ulu Camii avlusundaki mezarlıkta iki genç ‘’Kova’’ olarak adlandırılan düzenekte madde kullanırken, sabah namazından çıkan cemaatin tüm uyarılarını dikkate almadan ve hiçbir şeye aldırış etmeden uyuşturucu madde kullanmaya devam ettiler.

 

Cami cemaati Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün cami avlusunda bulunan tarihi Osmanlı mezarlığında yaşanan bu üzücü manzara karşısında ‘’pes artık’’ diyerek dert yandılar.

 

             

 

Mahalle sakinleri, cami cemaati ve çevre esnafı cami avlularında yaşanan bu tür üzücü olayların son bulması için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’den ilgili kurumları harekete geçmesini talep ediyor.

.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı