Haber Detayı
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 12:06
 
Bilim Kurulu Üyesinden Urfalılara Özel Çağrı
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hatice Rahmet Güner Şanlıurfa halkına aşılanma konusunda özel çağrıda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Bilim Kurulu Üyesinden Urfalılara Özel Çağrı

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Hatice Rahmet Güner' in Şanlıurfalılara Aşı ile ilgili özel çağrısında şu ifadelere yer verdi:

 

‘’Tarihin sıfır noktasına ev sahipliği yapan değerli Şanlıurfa halkı Covid-19 pandemisi tüm dünyayı olduğu gibi ülkemiz de de ciddi bir şekilde sarsmış pek çok can kaybına sebep olmuş birçok vatandaşımızın ciddi olumsuz etkilenmesine sebep olmuştur. Ancak son zamanlarda yapılan aşılama çalışmaları sayesinde biz hastanemizde ciddi bir rahatlama tespit etmiş durumdayız ve bu çalışmalara hepimizin gönül vererek el birliği ile destek olmamız gerekiyor. Aşı çalışmalarında elde edilen verilere baktığımız vakit hastanede yatış oranlarında ölüm oranlarında belirgin olarak azalmalar tespit edilmektedir. Covid-19 Pandemisi ile mücadele için sizlerin tarihte gösterdiği en büyük kahramanlık hikayesine imza atmış bir şehrin halkı olarak bu aşılama çalışmalarında da birinci olmanızı diliyorum.’’

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı