Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 23:40
 
Belediyenin Yapamadığını Çocuklar Yaptı…
Tavşan ve Çaykara kırsal mahallelerine belediyenin hiç uğramadığı önemsemediği yollardaki tozlarla boğuşan mahalle sakinleri imece yoluyla yolların bakım ve onarımını yaparken sitem ve tepkilerini dile getirdiler.
YEREL Haberi
Belediyenin Yapamadığını Çocuklar Yaptı…

 

Suruç ilçesine bağlı Tavşan ve Çaykara kırsal mahalle yollarının asfaltlanmaması mahalle sakinlerini adeta çileden çıkararak isyan ettirdi. Mahalle sakinlerinin yolların bakım ve onarımı için defalarca belediyeye başvurduklarını söyleyen mahalle sakinleri kendi çözümlerini kendileri üretti. Tavşan ve Çaykara kırsal mahalle sakinleri son çare olarak bir türlü asfaltlanmayan yolu çoluk çocuk demeden köy halkı imece yoluyla tüm imkânlarını seferber ederek yollarını düzeltmeye çalışıyor.

 

 

Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçedeki yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinlerinden Ömer Aslan tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

 

‘’Bugün köydeki çocuklarımızı toplayıp kendi köyümüzün yolunu çocuklarımız ile birlikte yamalarını, tamirini onarımını yaptık.  Eğer ki bu çocuklarla biz bu yolu yapabiliyorsak emin olun ki Belediye yetkilileri, meclis üyeleri, kaymakam herkes yapabilir.’’ Sözleriyle sitem ve tepkisini dile getirdi.

 

 

ÖZEL HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı