Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 23:20
 
Başkan Bekir Kılcı’dan 103 Emekli Amirale Suç Duyurusu!
Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında yaptıkları bildirinin akabinde 103 emekli amiral hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını yazılı basın açıklaması yayımlayarak açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Bekir  Kılcı’dan 103 Emekli Amirale Suç Duyurusu!

Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında yaptıkları bildirinin akabinde 103 emekli amiral hakkında bildiriye tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ederken bildiriye bir tepki de Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı’dan geldi.

 

Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında yaptıkları bildirinin akabinde 103 emekli amiral hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, şu sözleri kaydetti

 

‘’103 Emekli Amiral Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi için ortak bildiri yayınladı. Bildiride geçen ifadeler ile eski alışkanlıklarını yenileyen emekli amiraller hükümetin işine yine el atma çabası içindedir.

 

"Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi’nin tartışmaya açılması endişe ile karşılanmaktadır."

 

Bildiri, adeta geçmişte gazetelere atılan “Genç subaylar rahatsız” manşetlerindeki gibi darbe çığırtkanlığı yapılan zamanları hatırlatmıştır.

 

Bununla da kalmamış, tehdit vari söylemler ile bu milletin iradesine adeta parmak sallayarak hadlerini aşıp “Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan bunalımlı ve bekası için en tehlikeli yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.” Demişlerdir.

 

Türkiye ABD, Fransa, İsrail ve Yunanistan’a karşı Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Libya’da büyük bir mücadelenin içindeyken NATO’cu bu 103 eski amiralin bildirisi Mavi Vatan mücadelesine de ihanettir.

 

Yarın bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı ifade etmek istiyorum. ‘’ İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı