Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 23:46 Bu haber 1417 kez okundu
 
11 Mayıs Koronavirüs Vaka ve Vefat Sayısı
Ülkemizde hızla yayılan Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşın gündemine damgasını vurarak endişeye mahal veren Koronavirüs tablosu, vaka ve vefat sayısını Sağlık Bakanlığı kamuoyu ile paylaştı.
SAĞLIK Haberi
11 Mayıs Koronavirüs Vaka ve Vefat Sayısı

Tam Kapanma sürecinde milyonlarca  vatandaş tarafından merak edilen ana konu vaka ve vefat sayısı oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs tablosunu kamuoyu ile paylaşamaya devam ediyor. Vaka ve vefat sayılarında artış nedeniyle alınan Tam Kapanma kararının bitmesi beklenen şu günlerde milyonlarca insanı ekrana kilitlenmesine sebebiyet verirken, günlük tabloya bakıldığında Kovid-19 günlük tablosunda vaka sayılarında ki düşüş görülüyor. Buna göre, 11 Mayıs günlük korona virüs tablosunda vaka ve vefat sayıları şu şekilde kayıtlara geçti.

 

Buna göre, Türkiye’de son 24 saatte 226 bin 452 kişiye test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 14 bin 497 kişinin testi pozitif çıktı. 278 vatandaşımız ise salgına yenik düşerek hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 975 olurken,  22 bin 253 kişinin ise Koronavirüs tedavisinin-karantinasının sona ermesiyle iyileşen hasta sayısı 4 milyon 766 bin 124’e yükseldi.

 

        

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı