Yazı Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 13:34
 
Evlilik Programı İşlerini Urfa Belediyesi Devraldı Galiba...
Nuray MERMERTAŞ
urfasonhaber@gmail.com
 
 

Sanal medyada her gün nikah paylaşımlarından başka bir şey göremez olduk. Ha Allah var geçen gün de anlatıp, anlatıp bitiremedikleri parklardaki, ağaçlara yapılan kuş evleri de vardı. Her canlıya saygımız var elbet kimse evsiz kalmasın.

 

 Ama sanki dünyaca ünlü bir sanayi projesiymiş gibi paylaşıp övgü yağdırmanın anlamı yok memlekette içler acısı evlerde yaşayan insanlara da yaşadıkları bölgeye kentsel dönüşüm getirin. Öyle mahalleler var ki; otobüs dahi gitmeyen zor yaşam koşulu içinde hayatlarını idame ettiren insanlarımıza da sahip çıkın. 

 

Onlara da kuşlara yaptığınız gibi rengarenk güzel çatılı evler yapabilirsiniz. Turizm sezonu geldi ve bitti kaç tane turist ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorsunuz?

 

İsot, salça, fıstık mevsimindeyiz. Bu değerlerimizi dünyaya tanıtmak için ne yapıyoruz şimdi. Yüzlerce ekonomi sıkıntısı yaşayan kadınlar evlerinde İsot salça yaparak evlerini geçindirmeye çalışıyorlar bu kadınların emeğini pazarlamak için ne tür projeleriniz var?

 

Tonlarca İsot, salça yapıyorlar yine kendi çabalarıyla eşe- dosta satıp, elinde kalanları ise maliyetine elden çıkarmaya çalışıyorlar ya da hediye olarak dağıtıp tüketmek zorunda kalıyorlar. Oysa ne kadar zahmetle ne çabalarla yapılıyor.

 

Emeğe saygımız olması gerekmiyor mu? Çiğköfte plaketini Adıyaman aldı, fıstık markamızı Antep, değerli isotumuzu da yakında Maraş alırsa şaşırmayalım.

 

Güzelim Urfa’m adına üzülsem de bir taraftan seviniyorum. En azından değerli Ülkemin parçası olan memleketler alıyor yabancıya gitmiyor bari.

 

Ya İsotumuzu Meksika, Çiğ köftemizi buğdayın yüzde 67 sini ithal ettiğimiz Rusya, fıstık değerimizi Amerika sahiplense ne yapardık.

 

Şükür ki yine kendi Ülkemizde ki şehirler sahiplendi en azından dışarıya bırakmadılar.  Urfa hizmetine talip olanlar nikah merasimlerine katılarak zaman öldürsünler.

 

Düğünleri veya nikah kıymayı bu kadar seviyorsanız madem, neden fakir- fukaranın nikahlarında görmüyoruz sizi. Hizmet anlayışınız düğünlerden ibaretse memlekette yüzlerce maddi sıkıntıdan evlenmeyen gençler var onlara da kuşlar gibi yuva kurup düğün masraflarını karşılayıp aile mutluluğuna sebep olsanız daha iyi değil mi?

 

Ama filan aşiretin, filan Soyadı taşıyanların düğünleri daha çok egonuzu tatmin ediyor sanırım. Sizin egonuzun tatmin olması memleketimize ve vatandaşlarımıza bir şey kazandırmıyor.

 

Sizleri hizmete davet ediyorum. Aksi halde bu dünya da olmasa da ahirette çetin hesap vermek zorunda kalacaksınız.

 

Selam ve dua ile.

 
Etiketler: Evlilik, Programı, İşlerini, Urfa, Belediyesi, Devraldı, Galiba...,
Yorumlar
Haber Yazılımı