Yazı Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 13:35 Bu yazı 104 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Şanlıurfalılardan Açık Mektup
Aziz EMEKTAR (Dobra Dobra)
 
 

Sayın cumhurbaşkanım aziz ve kadim şehir Şanlıurfalılardan, havaların soğuduğu bu günlerde yürekleri kor ateşte yanan Şanlıurfalılar Şanlıurfa sevdalısı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a halkımızın isteğiyle bir mektup yazacağım

 

Sizin gibi edip ve hatip birine benim mektup yazmam ve kalem atmam hoş değil affınıza sığınarak bu mektubu yazmamı istediler ve bende cesaretimi toparlayıp bu mektubu affınıza sığınaraktan arz ediyorum(yazıyorum)

 

Tarihin sıfır noktası peygamberler şehri Urfa’dan. 

Sizin Urfa’ya sevdanızı Urfalı çok iyi biliyor, takdir ediyor. Ancak Urfalının kalbini ve gönlünü yaralayan Yerel yönetim ve AKP yönetiminin kan uyuşmazlığı var mı, yok mu bilemem. Ama şunu biliyorum 21. Yüzyıl belediyeciliğinde projelerin yarışması, hizmetlerin konuşulması gerekirken çevre illerimizde 2 milyon konut projesi Maraş’ın 19 aylık hizmetlerinin şahlanışı konuşulurken halkın gönlüne dokunun. Bizim ilimizde göbekten aşağı kaset yarışı tutmuş gidiyor. Medyatik bir CHP milletvekili Başkan Zeynel Abidin’ in oğlunu suçluyor. Onun ispatını isteyeceği yerde “kızın ne iş yapıyor ?” diye soruyor. Bu söylemler Urfalıyı çok rahatsız ediyor. İl başkanı bir başka kasetle itham ediliyor .(izana uymayan) Belediye başkanlığı makamında bulunmak kolay değil. twitter ve facebooklarla yönetilen bir belediye. AKP kurulduğu günden bu yana 70 bandından düşmeyen AKP seçmenlerinin içleri kan ağlıyor diyorlar. Başkanlık sistemi için (Evet- Hayır) referandumunda 92 oy alan ilçemizde ne acıdır ki CHP miting yapıyor. AKP’li kardeşlerim kasetleri güçlendirme vakfı kuruyor. (birbirini suçlama) Aziz Şanlıurfalı centilmence büyükşehir belediye başkanına açık mektup yazdık. Başkanım makamınızda oturun halkın gönlüne dokunun diyen reis cumhurbaşkanını dinleyin diyen ŞANLIURFA SEVDALISI (REİSE) büyük projelerle gidin. Bu güne kadar başkanın en büyük projesi eski başbakanlara TBMM Sayın Binali YILDIRIM’ ı fıstık, isot hasatına davet ediyor. Çok güzel. Urfalı yakamızdan tutup yalın dilimizde yani Urfa sevdalısı Cumhurbaşkanımızı patlıcan ve biber közlemesine, Urfa’yı yıkmayı kafasına koyan Belediye başkanımız SEVENLER ÇETESİNİN yıkım projesine davet etmek uyar dedi yazdık.  Peki, belediyede neler oluyor dedik gittik. Danışman sayısını bilmem, yalnız üç tane genç hiçbir kamu tecrübesi olmayan Akademik kariyeri olmayan kişiler Belediye’yi yönetiyor bunlara referansı sorduk. Her tarafı pis kokuyor. Tek basına sorduk, üç mahalli TV’miz bunların spikerleri Belediye kim, danışman kim kültür daire başkanı daha daha. Her ay eşi evde kendisi sokakta olan sözüm ona maaş alanlar peki sıkı durun Başkanlık genel sekreterliğine, talimat yukarıda üç danışman ne derse benim istekleri hak yapın isteklerini iptal eden Sayın Reisim yaramaz bir hizmet İsteyen muhtara sus payı “oğlunu gönder işe alalım”. Genel merkezden Mücahit Yılmaz atılmıştır. Devlete devamlılık esastır. Ulaştırma Bakanlığının geçmişten kalan projelerinin devamı dışında proje yok, sadece son günler anladığım bildiğim mevcut il başkanının tekrar getirilmesi için korunması. Sayın Reis Kemal Kılıçdaroğlu’ nun Fransa mallarını boykot ederken Emine Hanım’ın çantasıyla alakalı yaptığı, izansız siyasetten etik olmayan talihli açıklamanın, bir benzerini İstanbul CHP Milletvekili Mahmut Tanal Bey’e “kızın ne iş yapıyor demesi”. Urfalı diyor ki Büyükşehir Başkanıyla aynı ağaçtan mı besleniyor? Bilmem.

 

 Şimdi esas Urfalı şunu diyor; Urfa’yı sevenler çetesinin hedefinde şu var. Urfalının gönlünde taht kuran Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak. Sayın Reisim bizim kişilerle uğraşacak ne mecalimiz nede zamanımız var. Cihana şümul olmuş bir AKP mazlumların umududur. Sayın Cumhurbaşkanım Şanlıurfa’yı sevenler çetesi bir önceki Urfa valisi (Cemalettin Güvenci seçtirdiler) daha sonra dediklerini yapmadığı için karalama politikası ile istifaya zorladılar, şimdi sözüm ona belediye başkanının etrafında ve belediye başkanımıza asli görevini yaptırmamaktadırlar.  Beyefendiler Osmanlı çöküşü gibi düşünen gafiller,  zavallılar, akıllarını, fikirlerini, vicdanlarını, dış güce kiraya verenler. SEVDALISI OLUĞUMUZ, REİSİMİZİN ARKASINDAYIZ. Her gün güçlenecek, kafasını geçici kiraya veren fosilleşmiş akıllarını ipotek altında tutan, kalp gözleri körelen insanlar. Reis Nice sizin gibi ihanetçileri park bahçelerde spor yapmaya gönderdi, sizleri de gönderir.

 

Urfalının son sözü Sayın Reisim AKP davası yıpranıyor. Bu Bilgileri Cumhurbaşkanlığı iletişim daire başkanlığı ile mahalli basın yetkilisi gelsin yer yer araştırması yapılsın. Çok özel basın ispatı devlete ait bazı fısıltı gazetelerinde söylentiler var. Aynı sıkıntı ilçelerimizde de AKP il yönetiminden gelen huzursuzluklar var.

 

Bunların gayesi Urfa’ya proje üretmek ve hizmet etmek değil. Dava adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı incitmek.

 

Saygılarımla Şanlıurfalılar adına bu mektubu basın yoluyla köşemde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Arz ediyorum emrettikleri an bilgileri kendilerine aktarmaya hazırım.

 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan’a, Şanlıurfalılardan, Açık, Mektup,
Haber Yazılımı