Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 22:29 Bu haber 1760 kez okundu
 
Yılmaz: “Hedefimiz halkımızın ulaşımını rahatlatmaktır”
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ilçe kırsalında devam eden çalışmaları inceleyerek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
YEREL Haberi
Yılmaz: “Hedefimiz halkımızın ulaşımını rahatlatmaktır”

Muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, aciliyet sırasına göre tüm mahallelerin eksiklerini tamamlamayı hedefliyor.

Sürdürülen çalışmalar kapsamında bir süre önce yol yapımına başlanan Üzümlük (Şaraptul) Mahallesi’nde ana yol bağlantısı ve mahalle içi yol yapım çalışmaları tamamlandı. Ekiplerin çalışmalarının ardından daha modern bir görünüme kavuşan mahalle yolları, mahalle sakinlerinin takdirini kazandı.

 

Çalışmaların sona ermesinin ardından incelemelerde bulunmak üzere Üzümlük Mahalle’sine giden Başkan Resul Yılmaz, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 

Kırsal ve merkezde yapılan çalışmalarda görev ayrımı yapmaksızın hizmetleri sürdürmeye çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Kırsal mahallelerimizden Şaraptul olarak bildiğimiz Üzümlük mahallesindeyiz. Görüldüğü üzere Kırsal İşler Müdürlüğümüz yol yapım çalışmalarını tamamlanmış durumda. Aslında bu yıl bizim görev alanımızdaki bir yol değil, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi uhdesindeki görev alanına giren bir yol. Fakat bizler büyük şehrin görev alanına girmiş Siverek Belediyesinin görev alanına girmiş ayrımı çok fazla yapmıyoruz. Önemli olan kışın gelmeden vatandaşımızın sağlıklı bir şekilde şehire gidip gelmesini sağlamak, bu imkanı onlara sunmak, ulaşım hizmetlerini kolaylaştırmaktır. Bu nedenle arkadaşlarımıza gerekli olan talimatlarımızı verdik, arkadaşlarımızla yolu kontrol ettim, güzel bir iş çıkartmışlar, bu yolu tamamlamışlar.” diye konuştu.

 

Kırsal mahallelerde çalışmalara ara vermeksizin devam edeceklerine dikkat çeken Yılmaz, “Bir kırsal mahallemize gittiğimizde o kırsal mahallemizin gerek kırsal mahallemizde ya da eski deyimle köyümüzü ilçe merkezimize bağlayan yolları gerekse köy içi yollarının tamamını yapıp bu şekilde çıkıyoruz. Burada bugün bunun güzel örneklerinden birisi de biraz sonra göreceğiz. Ben emeği geçen Kırsal İşler Müdürlüğümüzdeki çalışma arkadaşlarımıza bu yolun yapımında göstermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada yaşayan vatandaşlarımıza da bu yolun hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı