Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:03
 
Yılmaz, beton yolları inceledi
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, kırsal mahallelerde yapımı tamamlanan beton yol çalışmalarını inceledi.
İLÇELER Haberi
Yılmaz, beton yolları inceledi

Kırsal Hizmetler Müdürlüğünce kırsal mahallelere yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında mahalle içi beton yol çalışmaları tamamlanan Kırkpınar mahallesinde giden Başkan Yılmaz, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

 

Bir süre mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Yılmaz, mahallede tamamlanan beton yolları inceledi. Mahalle sakinlerinin mahalledeki özürlü bireylerin bulunduğu evlerde rampa yapılması talebi üzerine Başkan Resul Yılmaz, Kırsal Hizmetler Müdürü Selahattin Özdoğan'a talebin yerine getirilmesi talimatı verdi.

 

Mahalle sakinleriyle birlikte mahalle içi beton yolları denetleyen Başkan Yılmaz, "Çalışmalar nedeniyle gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Biz hizmeti götürürken hep şunu söyledik, eşit, genel ve adil olacağız ki bunu da uygulamalarımızla halkımıza ispatlıyoruz. Öyle ki çalışmalarımız sadece Karakeçi, Karacadağ, Bucak, İzol bölgesinde değil, ilçemizin her köşesine, her noktasına hizmet götürüyoruz. Bu hizmetleri götürürken altını çizerek belirtiyorum ki adil ve eşit olmaya çalışıyoruz" dedi.

-"Çalışmalar hem şehir merkezinde hem kırsalda sürüyor"

Çalışmaların sadece kırsal da değil aynı anda şehir merkezinde de yürütüldüğüne dikkat çeken Yılmaz, "Şehir merkezinde sıcak asfalt çalışmaları devam ederken öte taraftan kırsal mahallelerimizde yol kalitesini çok süratli bir şekilde yükseltiyoruz. Çünkü yol medeniyettir, insan ilişkilerinin olumlu anlamda ilerleyebilmesi, sağlıklı iletişim kurulabilmesi, yeni dostlukların kurulabilmesinin temelinde ulaşım yatar. Bizde insanlarımızı yakınlaştırmak suretiyle yaptığımız yollarla gönülleri de yakınlaştırıyoruz. Gönüllerin de bir olmasına vesile olan yolları gördükçe daha mutlu oluyoruz" diye konuştu.

Mesai mefhumu gözetmeyen çalışanlara teşekkür eden Yılmaz, yolların Kırkpınar mahallesi sakinlerine hayırlı olmasını diledi.

Mahalle içi yolları beton yapılan mahalle sakini Belediye Başkanı Resul Yılmaz'a teşekkür ederek, "Bir zamanlar taşlı, topraklı üzerinde yürünmeyen yollar şimdi futbol sahası gibi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun hepsinden. Memnunuz, güzel olana güzel demek gerekir. Halk için hizmet güzel şeydir, öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum, onun sayesinde oldu. Bekliyorduk gelmesini, nasip bugüne oldu" dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı