Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 10:05 Bu haber 2166 kez okundu
 
Yılmaz, belediye çalışanlarıyla Takoran'ı gezdi
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, belediye çalışanları ve vatandaşlarla Takoran Vadisi'ni gezdi.
YEREL Haberi
Yılmaz, belediye çalışanlarıyla Takoran'ı gezdi

Sabah saatlerinde belediye çalışanlarıyla Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı'nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Resul Yılmaz, kahvaltının ardından vatandaşların da katılımıyla Takoran Vadisi'ne tur düzenledi.

 

Paşa Konağı Sosyal Tesisleri'nde ücretsiz olarak tahsis edilen servislerle feribot iskelesine gelen vatandaşlar, Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı'nı gezdi. Saat 11.00'de başlayan feribot turuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken tekne gezisinde davul zurna eşliğinde vatandaşlar halay çekti, tur yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Turun tamamlanmasının ardından alanda piknik yapan vatandaşları da ziyaret eden Başkan Yılmaz, vatandaşlardan yoğun olarak gelen fotoğraf taleplerini de geri çevirmedi.

 

Tekne ve feribot turlarının haftanın 6 günü yapılacağını dile getiren Başkan Resul Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete açılan ve bölge ekonomisine ciddi bir katkı sağlamasının yanı sıra ulaşımda da önemli kolaylıklar getiren Nissibi Köprüsü'nün hemen yanı başında bölge turizmine katkı sunan ve yine Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini verdiğimiz sosyal tesisleri ve mesire alanını henüz hizmete açmış olmamıza rağmen vatandaşlarımızın beğenisini kazandı. Öyle inanıyorum ki Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı hem Takoran Vadisi'nin tanıtımına hem de Nissibi Köprüsü'nü kullanan vatandaşlarımızın dinlenme alanı olacak." diye konuştu.

 

50 bin metrekarelik alana sahip tesisin tam kapasite hizmete açıldığını belirten Yılmaz, şunları söyledi: "AK Parti belediyeciliği demek hizmet belediyeciliği demektir. Bizlerde bu çerçevede çalışmaya ve hizmet etmeye gayret gösterdik. Bunu da başardığımıza olan inancım tamdır. Gerek Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı olsun gerek Millet Bahçesi olsun, gerek Olimpik Yüzme Havuzu olsun ve gerek Şehit Suat Aloğlu Mesire alanı olsun ilçemizin uzun süreli olarak yeşil alana ihtiyacı kalmadı. Şehir merkezinde yapımı süren ve yıl sonunda tamamlanması planlanan Prof. Mehmet Emin Yılmaz Parkı'nın da hizmete açılmasıyla ilçemize önemli alanlar kazandırmış olmanın gururunu yaşıyor olacağız."

 

Tekne gezisine gelen Kibar Kalemli isimli vatandaş gezisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi.’’Belediyemizin bize sağladığı tekne gezisi çok güzel keşfedilmeyen doğal güzellileri görme imkânımız oldu, gezdik gördük yeni yapılan mesire alanında çok güzel zaman geçirdik, herkesin gelip bu güzellikleri görmesi lazım çok muhteşem bir yer olmuş hem tekne gezisi hem de bu mesire alanı ve sosyal tesisin Siverek’e kazandıran Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve ekibine teşekkür ediyorum’’dedi.

 

Vatandaş Ferat Karasaç ise şunları kaydetti.’’Başkanımız ailemizle birlikte kahvaltıda bir araya geldik, bizlere bu güzel yerleri görme fırsatı verdi, çocuklarımızla birlikte çok eğlendik gezdik gördük kendisine teşekkür ediyorum’’

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı