Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 13:31 Bu haber 1267 kez okundu
 
Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediye etti
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa'da düzenlenen etkinlikte yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediye etti.
SİYASET Haberi
Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediye etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte yetim ve öksüz 50 çocuğa bayramlık giysi dağıttı.

Bakan Fakıbaba, çocuklara kendi elleriyle ayakkabı giydirdi, oyuncak dağıttı. Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, yetim ve öksüz çocukları sevindirmenin önemine işaret etti. "Bu çocuklar bizim yavrularımız, bizim torunlarımız." diyen Fakıbaba, şöyle konuştu: "Bir çocuğu giydirmek 70 lira, hayırsever insanların imkanları dahilinde bu mübarek ayda çocukların yüzlerini güldürmeleri kadar güzel bir şey olamaz. Tüm İslam Aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ümmetin birliği için Türkiye diyorum, Türkiye diyorum, Türkiye diyorum."

AYIşığım Derneği başkanı Mehmet Nail Çiftçi de derneğin yaklaşık 12 yıldır hizmet verdiğini belirterek, "Bin 850 aileye rutin olarak gıda yardımında bulunuyoruz. Ramazan ayında ise gıda yardımının yanında giyinmeyen yetim çocuk kalmasın diyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu mutluluğumuza ortak olmaya davet ediyoruz." dedi

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı