Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 13:17 Bu haber 844 kez okundu
 
YEŞİLAY, Şanlıurfa Şubesi 800 PDR Öğretmenini Eğitecek
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve okullarda görev yapan 800 Rehber Öğretmene, ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi’ verecektir.
EĞİTİM Haberi
YEŞİLAY, Şanlıurfa Şubesi 800 PDR Öğretmenini Eğitecek

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan ‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Uygulama Protokolü’ kapsamında, Şanlıurfa’da, TBM eğitimi almayan Rehber Öğretmenlere yönelik Hizmet İçi Eğitim düzenlenecektir.

 

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik, düzenlenecek olan eğitimle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcer’i bilgilendirdi. 22 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak olan TBM eğitimi, farklı tarihlerde 12 ilçede devam edecektir. Eğitimin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ve Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik katılım gösterecektir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, TBM eğitiminin gençlere,  velilerimize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek, başlayacak olan eğitimin, genç potansiyelin fazlaca olduğu ilimiz için çok önemli olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, 22 Mart'ta Haliliye ilçesi Urfa Lisesi salonunda yapılacak olan TBM eğitiminin açılışına katılacağını da belirtti.

 

TBM Eğitimi; Yeşilay tarafından eğitilen, Milli Eğitim Müdürlüğü PDR formatörleri tarafından verilecektir.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı