Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 13:20
 
Yeni rektör belgesini aldı
Harran Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile bir araya gelerek atama belgesini aldı.
EĞİTİM Haberi
Yeni rektör belgesini aldı

Geçtiğimiz günlerde Osmanbey Kampüsü Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen devir teslim töreninde görevi devralan Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile bir araya geldi. Burada Rektör Çelik YÖK Başkanından rektör ataması belgesini aldı.

 

Harran Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın Akit TV kanalında katıldığı bir programda kullandığı "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayndır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" dedi ve hakkında soruşturma açıldı.  Prof. Dr. Taşaltın görevinden istifa etti. Yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 2547 sayılı Yükseköğrenim Kanunu'nun 13'üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince Harran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik atandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı