Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 22:07 Bu haber 1217 kez okundu
 
Yeni KHK yayımlandı: ihraç ve göreve iadeler var
Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin kişilerin listesi şöyle; İçişleri Bakanlığı'ndan 95 kişi, Adalet Bakanlığı’ndan 15 kişi, Sağlık Bakanlığı’ndan 83 kişi, Eminyet Müdürlüğü'nden 24 kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 76 kişi ihraç edildi. GÖREVE İADELER 416 kamu çalışanı ise görevine iade edildi.
GÜNDEM Haberi
Yeni KHK yayımlandı: ihraç ve göreve iadeler var

İşte o KHK;

"Karar Sayısı: KHK/688

Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 20/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

İade hükümleri

MADDE 1 – (1) Ekli listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

(2) İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

Yürürlük

MADDE 2 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 3 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür."

GÖREVE İADE EDİLEN VE İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı