Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 19:15
 
Yazar, CHP’yi ziyaret etti
Siyasi tutumuyla toplumun her kesimini kucaklayan siyasetçi Mahmut Yazar, siyasi parti ziyaretlerini Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ile sürdürdü. CHP İl Başkanı Hayrettin Cıdır ile de siyasi temaslarını sürdüren Yazar, barış ve kardeşlik mesajını burada da sürdürdü.
SİYASET Haberi
Yazar, CHP’yi ziyaret etti

Siyasi tutumuyla toplumun her kesimini kucaklayan siyasetçi Mahmut Yazar, siyasi parti ziyaretlerini Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ile sürdürdü.

 

CHP İl Başkanı Hayrettin Cıdır ile de siyasi temaslarını sürdüren Yazar, barış ve kardeşlik mesajını burada da sürdürdü.

 


Yerel seçimler öncesi siyasi temaslarını hız kesmeden sürdüren Yazar, CHP il başkanlığını ziyaret ederek, il başkanı Hayrettin Cıdır’la görüştü. Mevcut siyaset ve belediyelerin durumunu Cıdır’la görüşen Yazar, yaklaşık bir saatlik görüşmede fikir alışverişinde bulundu. Şanlıurfa belediyelerini eleştirerek, mevcut belediye başkanlarının Şanlıurfa’ya bir şey kazandırmadığını ileri süren Yazar, yeşil alanın artması gerektiğini ve betonlaşmanın önüne geçilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 


Şanlıurfa’nın gelişmesi için çeşitli projelerin olduğunu belirten Yazar, “Şanlıurfa yıllardır doğru düzgün bir hizmet göremedi. Zengin daha çok zengin oluyor, fakir daha da fakirleşiyor. Kaldırım köprü yapmakla hizmet olmaz. Bu memlekete, refahı, huzuru barış ve kardeşliği getirmemiz lazım. Bu anlamda tüm demokratik güçlerin elini taşın altına koyması gerekiyor.

 

Şanlıurfa’da gençlerimiz işsiz, ekonomik sorun yaşayan vatandaşlarımız, ciddi sorunlarla karşı karşıya. Artık ekonomik sorunların ortada kalkması lazım. Eğitim ve sağlıkta çağ atlatmamız gerekiyor.

 

Belediyelere gelen parayla her ay fabrikalar açılabilir ama maalesef belediye başkanları bunu yapmak yerine işsizliği körüklüyor. Bundan sonra kurulacak belediye yönetimi kesinlikle rantla mücadele etmeli ve adam kayırmacığına son vermeli. Şanlıurfa’yı bu durumdan kurtarmak farz oldu diye düşünüyorum. Bu seçimde Şanlıurfa için en hayırlı sonucun çıkması için mücadele etmeliyiz. Diğer siyasi partilerimizle de bu konuyu konuştuk ve kentimiz için elimizden geleni yapmalıyız.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı