Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 09:44 Bu haber 393 kez okundu
 
Yavuz'dan Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı
Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Tüm basın mensuplarının gününü kutlayan Başkan Yavuz mesajında şunlara yer verdi;
GÜNDEM Haberi
Yavuz'dan Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

“Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır.

 

İletişim kavramının sınırları aştığı günümüzde; kişisel hak ve hukuku gözeterek toplumsal barış ve huzurun tesis edilmesinde, ülkemizin birlik ve beraberliğinin pekişmesinde basiretli tutum ve çalışmalarıyla katkıda bulunan basın kuruluşlarımız, hiç şüphesiz ki demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesidir. Basın meslek ilkeleri ışığında taviz vermeden, doğru ve tarafsız habercilik adına çok zor şartlarda dahi görevini lâyıkıyla yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın bu özverili hizmetleri takdire şayandır.

 

Şanlıurfa'mızda bölgemizde ve ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri bizlere ulaştırmak için mesai mevhumu gözetmeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimiz aynı zamanda İlimizin dışa açılan penceresi konumunda olup, önemli bir misyonu da üstlenmişlerdir.

 

Bu vesile ile; 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nde başta Şanlıurfa’mızdaki gazetecilerimiz olmak üzere basın meslek ilkeleri ışığında görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarının Dünya Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, selam ve sevgilerimi sunarım.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı