Haber Detayı
10 Ekim 2021 - Pazar 20:04
 
Viranşehir'li Nusret Yakşi Türkiye’nin Gururu Oldu
Kick Boks ve boksta uluslararası birçok başarısı bulunan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde mevsimlik tarım işçisi bir ailenin evladı olan 24 yaşındaki Nusret Fetih Yakşi çıktığı beşinci maçını da kazandı. Karşısında Kick Boksun önemli isimlerinden biri vardı.
SPOR Haberi
Viranşehir'li Nusret Yakşi Türkiye’nin Gururu Oldu

Kick Boks ve boksta uluslararası birçok başarısı bulunan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde mevsimlik tarım işçisi bir ailenin evladı olan 24 yaşındaki Nusret Fetih Yakşi çıktığı beşinci maçını da kazandı. Karşısında kick boksun önemli isimlerinden biri vardı.

 

 

 

Kick Boks ve boks dallarında uluslararası önemli şampiyonlukları bulunan Viranşehir'in gururu Nusret Yakşi, Kick boks alanında bu gece 5'inci maçına çıktı.

 

 

5 MAÇIN 4’ÜNDE NAKAVT ETTİ

Nusret Fatih Yakşinin Menejeri Yaşar Sarmaca Yaptığı Açıklamada Kick Boks ve Boks Şampiyonumuz Rakibini 1 dakikada nakavt ederek 5 maçta 5 galibiyet elde ettiğini ve 5 maçın 4’ünde rakiplerini nakav ettiğini söyledi. Nusret Yakşi “ Dünya adına gelinen nokta, başarı ne olursa olsun, gerçek galip Allah’tır. Dedi.

 

 

 

“TÜRKİYE’DE BENİ DÖVEN ÇIKMADI” DEMİŞTİ

Rakibi Angola’lı boksör Joao Pedro'ydu. Pedro daha önce iki önemli Türk boksörle maç yapmış ve ikisini de kazanmıştı. Özellikle ayaklarını iyi kullanan Pedro “Türkiye’de beni döven çıkmadı. “ açıklamasında bulunmuştu.

 

 

 

RAKİBİ FAZLA DAYANAMADI

Eskişehir arena da yapılan müsabaka da Nusret Yakşi, ile aoa Pedro maçı saat 23:00 sıralarında başladı. Boks maçına hızlı başlayan Nusret Yakşi, ilk raunda rakibine attığı sert tekmeyle yıktı. Yere yıkılan Pedro ayağa kalkamadı. Yakşi, Kick boks dalında çıktığı 5'inci maçını da kazanmış oldu.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı