Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 22:55 Bu haber 707 kez okundu
 
Viranşehir kick boksta madalyaları topladı
Antalya’da düzenlenen 4. Uluslararası Avrupa Türkiye Açık kick boks Avrupa Kupasına katılan Viranşehirli sporculardan üçü Avrupa üçüncülüğünü kazandı.
SPOR Haberi
Viranşehir kick boksta madalyaları topladı

Viranşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Viranşehir Gençliği Kültürü ve Spor Kulübü Kick boks takımı başarıya doymuyor.
Kuruluş amacı sokakta her türlü tehlike açık olan gençleri uyuşturucudan, terörden uzak tutup spora kanalize etmek için kurulan kulüp, daha sonra ilçedeki tüm gençleri kapsayacak şekilde çalışmalarına devam etti. Geçen yıl itibari ile kulüpleşmiş gençlere lisans çıkartılmış ve gerek ulusal gerekse uluslararası müsabakalara katılacak düzeye getirildi.
En son Antalya’ da yapılan 4. Uluslararası Avrupa Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupasına Viranşehir’i temsilen 7 Sporcu ile katılarak 3 sporcu Avrupa üçüncülüğünü kazandı.
 
Viranşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Halil İmamoğlu yaptığı açıklamada; “Sporcularımızın elde ettiği başarının bizi fazlası ile memnun ettiğini belirtmiştir. Göreve geldiğimiz günden beri sporun her alanında çalışmalar yapmaktayız. Kick Boks takımına bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edecektir. Bu konuda bize her zaman destek olan Sn. Kaymakamımız Ömer Dereci ve Antrenörlerimize ve Sporcularımızı tebrik eder bundan sonraki spor yaşantılarında başarılarının devamını dilerim” dedi.
 
Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci yaptığı açıklamada; “ilçemizde spora ve sporculara her zaman destek olacaklarını spor branşlarını çeşitlendireceklerini ve bu konu da çalışmalarının devam ettiğini özelikle Kick Boks takımının almış olduğu bu başarı bizi gururlandırmıştır. Antrenörlerimiz ve sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı