Haber Detayı
26 Mart 2017 - Pazar 12:04 Bu haber 1308 kez okundu
 
Viranşehir'e 5 Milyar Tl'lik Yatırım yapıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesini ziyaret ederek ilçe halkı ve Muhtarlarla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Viranşehir'e 5 Milyar Tl'lik Yatırım yapıldı

Muhtarlar ve Viranşehirli vatandaşlarla tek tek görüşen ve sorunlarını dinleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, sorunların çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, bu sorunları hep birlikte el ele çözeceklerini söyledi.

Bakan Faruk Çelik "Biz Viranşehir’e Sağlık Meslek Yüksekokulu yaptık, Viranşehir'imize hükümet konağını yaptık hakikaten en modern hükümet konağı Viranşehir de hizmete girdi, Adliye sarayı yaptık o da hizmete girdi.DSİ Şube Müdürlüğümüzü kurduk yaptık o da hizmetine devam ediyor. Emniyet hizmet binası sağlıklı değildi güzel bir Emniyet binası lojmanları ile beraber kazandırıldı. Viranşehir bir ve iki kısım sulama projelerinin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. 1100 adet toplu konut projesi yapıldı ve toplu konutta Viranşehir rekor kırdı. 45 tane okul yaptık. Nohut göleti gibi hizmetlerin yanında küçük sanayi bölgesinin arsasını sanayicilerimize verdik. Orada 450 tane işyeri var bu işyeri Viranşehir için oldukça önemli bunun bir an önce bitmesi konusunda bizim yapmamız gerekeni biz yapmaya hazırız yaptık varsa bizim yapacağımız bir şey yapalım ama ilgili sorunlarda bir an önce o güzel sitenin faaliyete geçmesi konusunda üzerlerine düşeni yapsınlar.

3300 dönüm orman fıstık ve çam ormanı oluşturduk, 2017 yılı içerisinde bütün grup yollarını bitireceğiz asfaltıyla birlikte. 200 yataklı devlet hastanesi devreye girdi içinde diş sağlığı ünitesi var devam ediyor. Sgk Çalışma bakanı iken sosyal güvenlik kurumu merkez binasını da bu ilçemize kazandırmış olduk, inşallah 2019 yılında doğalgaza kavuşma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunları topladığımız zaman 5 Milyar TL'lik  üzerinde bir yatırım almıştır Viranşehir.

Hizmetlerin iki katına çıkması için, huzurunuzun daha gelişmesi için, kalkınmamızın daha iyi bir noktaya gelmesi için bu şer odaklarını buradan çıkarmak durumundayız bu şer odaklarının kökünü kurutmak durumundayız bunu açık bir şekilde söylüyorum. Ne Fetös’ü kaldı ne Pkk’sı kaldı ne Almanya’sı kaldı ne Hollanda’sı kaldı hepsi bir vaziyete hura Tayyip Erdoğan da Tayyip Erdoğan ne istiyorsunuz Tayyip Erdoğan’dan?16 Nisan bu memleketin seri karar alma dönemine girmesi günüdür. 16 Nisan da bizim başımızı dik götürürseniz yine kazanan siz olacaksınız. Tekrar ediyorum bizim bu referandum da kişisel bir talebimiz yok bizim güçlü gitmemiz gerekiyor, Şanlıurfa en üst seviyede görevini EVET’le sandıkları kapatırsanız size açıkça söylüyorum daha şevkli hizmet getireceğiz, daha şevkli geleceğiz daha koşarak geleceğiz köylere yine geliriz. Köye kanalizasyon yap demişiz yapılmamış kanalizasyon şebekesi döşenmemiş ise koşa koşa geliriz. Kim daha az boru döşemişse hesabını da ondan sorarız. Onun için şevkimizi artırıcı bir şekilde olur. 16 Nisan da zaten EVET çıkacak Şanlıurfa da bunda bir problem yok ama 30 tane Büyükşehir’den Şanlıurfa birinci oldu dedirttirmemiz gerekiyor Şanlıurfalılar, Viranşehirliler, Viranşehir birinci oldu dedirticiceğiz" dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı