Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 09:45
 
Vekil Özşavlı, elektrik sorununa neşter vurdu
Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, DEDAŞ kaynaklı yaşanan sıkıntıları çözmek adına yetkili birimler ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Vekil Özşavlı, elektrik sorununa neşter vurdu

Haber: İbrahim Halil Kahraman

DEDAŞ yetkilileri ve muhtarlarla elektrik sorununun çözümü için bir toplantı gerçekleştiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade etti. Şavlı, sorunun çözülmesi adına çeşitli talep ve önerilerde bulundu. Vekil Şavlı’nın yerine getirilecek ilk talebi ise, kesintilerin azaltılması adına elektrik bölümü mezunu ek personel görevlendirilmesi olacak.

Yatırımlar ele alındı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, Viranşehir ilçe merkezindeki elektrik sorunu ile ilgili tarafları bir araya getirdi. Viranşehir Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda elektrik kesintilerinden, enerji hatlarının yer altına alınmasına, haksız cezalardan kaçak kullanımlara ve DEDAŞ’ın ilçeye yapacağı yatırımlar başta olmak üzere bir çok başlık ele alındı.

Çok sayıda yetkili katıldı

ToplantıDa Vekil Özşavlı'nın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ İl Müdürü Osman Hündü, DEDAŞ İlçe Müdürü İsmail Türk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Aladdin Milli, İbrahim Çoban ve Büyükşehir Belediye İlçe Koordinatörü Salih Basık hazır bulundu.

Haksız cezalar da ele alındı

Toplantıda ilk olarak söz alan Vekil Özşavlı “DEDAŞ ile vatandaş arasında güven sorunu bulunuyor. İlçede enerji kaynaklı sorunlar var. Elektrik kesintileri, enerji hatlarının yer altına alınması, haksız cezalar gibi konular vatandaşımızı mağdur ediyor. Yaşanan sorunların taraflarını ile bir araya gelerek bu sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasını sağlamak istiyoruz “ dedi.

7 gün 24 saat hizmet veriyoruz

Ardından DEDAŞ Bölge Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ’ın 2013 yılından bu yana hayata geçirdiği projelerle ilgili bir sunum yaptı. Güneydoğu Bölgesinde 6 ilde faaliyet yürüttüklerini belirten Karagüzel, “Şanlıurfa’da 613 bin aboneye bin 427 personel ve 342 araçla 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Şanlıurfa’da kayıp kaçak oranının 2013 yılında yüzde 75 civarındaydı. 2017 yılında bu rakam yüzde 61 kadar düştü” diye konuştu.

Enerji tüketimi arttı

Enerji tüketiminin oldukça yüksek olduğunu belirten Karagüzel,  “Bu saydığımız oranların yanında Şanlıurfa’da enerji tüketimi de arttı. 2013 yılında 6,5 milyar kWh olan enerji tüketiminin 2017 yılında 8 milyar kWh çıktı” gibi ifadelere yer aldı. Yapılan sunumun ardından merkez mahalle muhtarları tek tek söz alarak vatandaşların sorunlarını dile getirdi.

2 Ay Sonra Yeniden Toplanacaklar

Konunun takipçisi olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini vurgulayan vekil Özşavlı vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını belirterek, "2 ay sonra DEDAŞ ve diğer paydaşlar ile tekrar toplantı gerçekleştireceğiz. Böylece ne kadar ilerleme kaydettiğimizi görme imkanı bulacağız" diye konuştu.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı