Haber Detayı
15 Kasım 2021 - Pazartesi 16:07
 
Vatandaşların Büyükşehir Belediyesine Öfkesi Dinmiyor
Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinde Turizm yolu adı altında Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara evlerini boşaltmaları için baskı yapıldığı iddia edildi.
YEREL Haberi
Vatandaşların Büyükşehir Belediyesine Öfkesi Dinmiyor

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Eyyübiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kültür ve Turizm Yolu Projesi için yıkım çalışmalarının başlaması üzerine İlçeye bağlı Muradiye mahalle sakinlerinin yaşam mücadelesindeki zorluğu da beraberinde getirdi.

 

Eyyübiye ilçesine bağlı Muradiye mahallesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kültür ve Turizm Yolu Projesi ile evlerini boşaltmak zorunda bırakılan mahalle sakinleri bu yaşananlara isyan etti.

 

 

Mahalle sakinlerinin yıllar önce atalarından alarak yerleşim yeri kuran ve yıllar geçtikçe mahalle içinde dostluklarını komşuluklarını geliştirerek anılarını, üzüntülerini, mutluluklarını yaşam alanlarına sığdıran mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi hiçbir bedel ödemeden evlerini terk etmeye zorlandıkları iddia edildi. Evini boşaltmak için zor durumda bırakıldıklarını öne süren vatandaş mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi:

 

BELEDİYENİN ZULMÜNÜ GÖRÜN ARTIK

 

Maalesef ki her konuda olduğu gibi bizi zorla kapı dışarı çıkaran Büyükşehir Belediyesinden hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Burada can güvenliğimiz yok. Bakın duvarlar çatlak, cam çerçeveleri çatlak. Şanlıurfa Belediyesinin yaptığı bir zulümdür bu. Bu insanlar ev alamıyorlar. Biz yıkık dökük bu evde yaşamak zorundayız. Bize Belediye tarafından verilen bedel ile bir ev gelmiyor. Belediyenin yapmış olduğu zulmü görün artık!..

 

 

Büyükşehir Belediyesinin Kültür ve Turizm Yolu Projesi ile hayata geçirilen turizm yolu çalışmaları nedeniyle evleri boşaltılmak istenen diğer bir mahalle sakini ise mağdur edildiklerini ifade ederek yaşanan bu durum karşısında tepkisini şu sözlerle idile getirdi.

 

AK PARTİLİ İSEN TORPİLLİSİN

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turizm Yolu adı altında insanları evlerinden etmektedir. Siz değerli basına duyurmamızdan başka çaremiz kalmadı. Belediye Muradiye mahallesinde bulunan evleri 5 kuruş ödemeden bu insanları evlerinden ediyorlar. Bu insanlar yaklaşık 50 yıl önce atalarından almış oldukları bu evleri belediye onları kapı dışarı ediyor. Şanlıurfa’da eğer AK Partili isen, AK partiye mensupsan bir torpilin vardır. Belediyede bir şekilde evinin değerini alıyorsun. Eğer ki AK Partili değilsen maalesef ki evinin hakkını alamıyorsun.’’ Lütfen sesimiz olun, lütfen yardım edin!’’  teşekkür ediyorum. Sözleriyle yetkililere seslendi.

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı