Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 11:06 Bu haber 314 kez okundu
 
Valililik Cuma Namazı Kılınabilecek Camileri Açıkladı
Şanlıurfa’da koronavirüs pandemisi kapsamında il genelinde alınan tedbirler ve normalleşme sürecinde atılacak adımlar, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda değerlendirildi.
YEREL Haberi
Valililik Cuma Namazı Kılınabilecek Camileri  Açıkladı

Vali Abdullah Erin, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Eyüp Sabri Kirişçi ve İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın Valilik makamından katıldığı toplantıya, Kaymakamlar ve İlçe Müftüleri de kendi makamlarından iştirak ettiler.


 

İl genelinde alınan tedbir kararları, karantina uygulamaları ve normalleşme sürecinin değerlendirildiği toplantıda, 29 Mayıs 2020 Cuma gününden itibaren belirli kurallar çerçevesinde ibadete açılacak camilerde, Cuma Heyetince alınacak tedbirler masaya yatırıldı.


 

29 Mayıs Cuma gününden itibaren camilerin tümü, öğle ve ikindi namazlarında açık olacak. Cuma namazları ise Valilik ve Kaymakamlıklar tarafından belirlenen camilerin avlularında ve bazı açık alanlarda İl Hıfzıssıhha Kurulunun 24 Mayıs 2020 tarihli 62 numaralı kararında duyurulan tedbirler çerçevesinde kılınabilecek. 


 

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde Cuma namazı kılınabilecek cami ve açık alanların listesi, Şanlıurfa Valiliği internet sitesinde yayınlanarak basına ve kamuoyuna duyuruldu. 

 


ŞANLIURFA'DA CUMA NAMAZI KILINABİLECEK CAMİ VE ALANLAR İÇİN TIKLAYIN (İL MERKEZİ)

 

ŞANLIURFA'DA CUMA NAMAZI KILINABİLECEK CAMİ VE ALANLAR İÇİN TIKLAYIN (TÜM İLÇELER)

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı