Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 11:52
 
Valiler Ankara'da toplanıyor
Türkiye İllerinin bütün valileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile de görüşecek. İki gün sürmesi beklenen toplantıda terör operasyonları ana gündem maddesi olarak belirlendi.
GÜNDEM Haberi
Valiler Ankara'da toplanıyor

Türkiye İllerinin bütün valileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile de görüşecek. İki gün sürmesi beklenen toplantıda terör operasyonları ana gündem maddesi olarak belirlendi. Toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de katıldı.

Terör operasyonlarının yanı sıra Ayrıca, asayiş, trafik, uyuşturucu ile mücadele, vatandaş buluşmaları, yayla ve meralar, 112 acil çağrı merkezleri, pasaport ve sürücü belgeleri ve güvenli okul projeleri de ele alınacak konular arasında yerini aldı.

Toplantıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan duyuru şöyle:

"İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun başkanlığında gerçekleştirecek toplantıda, Bakanlığımız merkez ve bağlı kuruluşlarının görev alanları, güvenlik ve asayiş, trafik, uyuşturucu ile mücadele, vatandaş buluşmaları, yayla ve meralar, 112 acil çağrı merkezleri, pasaport ve sürücü belgeleri ve güvenli okul başta olmak üzere çeşitli konular görüşülecek.

Toplantıda ayrıca, bakanlığın yürüttüğü "Biz Anadoluyuz Projesi", "Açık Kapı Projesi", "İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES)", "e-Devlet Uygulamaları Hizmet Envanteri Yönetim Sistemi ve Süreçlerin Sadeleştirilmesi Projesi" gibi çeşitli projeler de ele alınacak.

81 il valisinin katılacağı toplantıda bakanlıklarının görev alanlarıyla ilgili olarak; Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci'ye hitap edecekler."

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı