Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 10:23 Bu haber 1373 kez okundu
 
Vali Tuna tüm Şanlıurfalıları davet etti
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü 17 Mart Cuma günü düzenlenen anma programıyla başlayacak.
GÜNDEM Haberi
Vali Tuna tüm Şanlıurfalıları davet etti

17 Mart akşamı saat 19.00’da Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenecek olan programda Çanakkale Savaşı cephe canlandırmalarıyla başlayacak. Çanakkale şehitlerinin yakınlarına hediye takdiminin de yapılacağı anma programında günün anlamına yönelik konuşmalara da yer verilecek.

18 Mart Cumartesi günü ise anma töreni sabah saat 09.00’da Osmanbey Yeni Şehitlik anıtında gerçekleştirilecek. Şanlıurfa Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin anıta çelenk sunumunun ardından şehitler için saygı duruşu ve saygı atışı yapılacak.

Şanlıurfa’da iki farklı merkezde şehitler için Mevlit ve Hatip Duası okunacak. İlk olarak öğle namazının ardındanDergah Camiinde, ikindi namazının ardındansa Eyüp Peygamber Camiinde mevlit okutulacak.

Düzenlenecek olan anma törenlerine Şanlıurfalıların yoğun bir şekilde katılacağına inandığını belirten Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; “Bugünümüzü borçlu olduğumuz şehitlerimizi hep birlikte anarak bize bıraktıkları mirasa sahip çıktığımızı göstermek istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da birliğimizi göstermek üzere gerek Mehmet Akif İnan Konferans Salonundaki anma programına gerekse Şehitliklerdeki anma törenlerine ve her iki camimizdeki mevlitlere bekliyoruz. Ben bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şehitlerimizi minnetle yad ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı