Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 13:21
 
Vali Erin'in Miraç Kandili Mesajı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bu kutlu gecenin, Miraç hadisesinin gerçekleştiği yer olan ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna, işgal ve zulmün son bulmasına, Müslümanlar arasında ümmet bilincinin tam anlamıyla yerleşmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.
KÜLTÜR Haberi
Vali Erin'in Miraç Kandili Mesajı

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti: "Bu kutlu gece, insanlığı cehaletin karanlığından kurtaran Cenab-ı Allah’ın, Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselama müjdeler verdiği gecedir. Peygamberimizin şahsında Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa’dan Yüce Rabbimizin katına uzayan bu yolculuk, insanlığı yüksek manevi değerlere ulaştıran Alemlerin Rabbinin sonsuz rahmet ve merhametinin tecellisidir.

 

Yüce Allah’a kulluk ve Peygamberimize ümmet olma bilincinin gelişmesi, gönüllere ferahlık, şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, birlik ve beraberlik getirmesi temennisiyle aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç gecesini tebrik ediyor, bu kutlu gecenin ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna, işgal ve zulmün son bulmasına, Müslümanlar arasında ümmet olma bilincinin tam anlamıyla yerleşmesine vesile olmasını diliyorum."

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı