Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 15:34 Bu haber 207 kez okundu
 
Vali Erin’den Berat Kandili Mesajı
Berat Kandili münasebeti ile bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgınını anımsatarak, bu gece yapılacak duaların, bu illetten kurtulmaya vesile olmasını diledi.
GÜNDEM Haberi
Vali Erin’den Berat Kandili Mesajı

Salgın hastalık riski nedeniyle dua ve ibadet için vatandaşların bir araya gelmemesini, herkesin ibadetini evinde yapmasını isteyen Vali Erin, Berat Kandilini tebrik etti.
Vali Erin, mesajında şunları ifade etti:
Temizliği esas alan yüce dinimiz İslam’a göre özel önem atfedilen gün ve gecelerden biri olan, Şaban ayının 15’inci gecesi, her hikmetli işin Rabbimiz tarafından gelen bir emirle ayırt edildiğine inanıldığı Berat gecesidir.
Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan bu gece, gönüllerin rahmet talebiyle Allah’a yöneldiği, her türlü maruzatın arz edildiği ve hayırlı olanın talep edildiği bulunmaz bir fırsattır.
Tüm insanlığın büyük bir salgınla karşı karşıya kaldığı bu günlerde, bu hayırlı geceyi fırsat bilerek yapılacak dualarımızın kabul olmasını diliyor, Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah’ın başta İslam âlemini ve tüm insanlığı bu illetten kurtarmasını niyaz ediyorum.
Bu gece vesilesiyle yapacağımız dua ve ibadetlerimizi, malum salgın tedbirlerini de dikkate alarak her vatandaşımızın evlerinde yapmalarını özellikle istirham ediyor, mübarek Berat Kandilinizi tebrik ediyorum.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı