Haber Detayı
17 Ağustos 2018 - Cuma 14:22 Bu haber 1100 kez okundu
 
Vali Erin, Ceylanpınarlı Muhtarları dinledi
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ceylanpınar mahalle muhtarlarını makamında kabul ederek, sorunlarını dinledi ve yapılması gerekenleri istişare etti.
YAŞAM Haberi
Vali Erin, Ceylanpınarlı Muhtarları dinledi

Suriye sınırındaki Ceylanpınar’da yaşayan vatandaşların sorunlarını muhtarlar Vali Erin'e iletti. Muhtarları dinleyen Vali Erin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarımıza büyük önem veriyor ve devleti temsilen vatandaşın ilk müracaat edeceği ilk makam olarak gösteriyor. Muhtarlarımız mahallelerinin fiziki durumu ve sosyo ekonomik yapısı hakkında en iyi bilgiye sahip kişilerdir. Devletimizin birimleri, yerel yönetimler, kamu kuruluşları ile olan ilişkilerinde sorun yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını ortadan kaldırmak, sıkıntılarını çözmek en başta muhtarlarımızın görevidir.

 

Bugün Ceylanpınar’dan gelen siz değerli muhtarlarımızı dinledik, sorunlara çareler aradık. Devleti temsilen Valilik makam kapılarımız her vatandaşımıza olduğu gibi muhtarlarımıza da sonuna kadar açıktır. Yaşadığınız sorunları, devletten başka umudu olmayan insanlarımızın dertlerini çözmek için çaba sarfetmezseniz, bunun vebali çok büyük olur” diye konuştu.

Muhtarlar ise, aktardıkları sorunları doğrudan muhataplarını arayarak çözüm arayan Vali Erin’e teşekkür etti. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı