Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 09:03
 
Uyuşturucuda son durak Karaköprü!
Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan madde bağımlılığı kentin her tarafında kendini göstermeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Uyuşturucuda son durak Karaköprü!

Haber: Hasan RAY

Şanlıurfa’da hızla yayılan madde bağımlılığı ile ilgili daha öncede  defalarca haber yapıp konuyu gündeme taşımıştık. Ancak ne hikmetse konuya eğilip bu illet ile uğraşacak ve mücadele edecek bir el göremiyoruz. Daha önce kenar mahallelerin varoş bölgelerinde hızla yayılan ve bu bölgeleri tesiri altına alan madde bağımlılığı artık Şanlıurfa’nın en lüks yeri denebilecek yerlere de yayılıyor.

Çok rahat hareket ediyorlar

Şanlıurfa’nın parlayan yıldızı konumunda olan Merkez Karaköprü ilçesine bağlı Akbayır, Doğukent ve Narlıkuyu mahalleleri üçgeninde inşa edilen Yaşampark’ın yanındaki boş arazide sarhoşlar ve madde bağımlıları cirit atıyor. Madde bağımlısı gençler ve sarhoşlar o kadar rahat hareket ediyorlar ki; söz konusu bölgeye oturak koyup geceyi orada geçiriyorlar. Mahalle sakinleri mahalle sakinlerinin bu kadar rahat olmasından oldukça şikayetçiler.

Toplumun temellerini dinamitliyor

Şanlıurfa’da her geçen gün gençleri ahtapot misali saran madde bağımlığı hızla yayılmaya devam ediyor. En son gazetemizin sayfalarında eski Adli Tıp binasının madde bağımlılarının yuvası olduğu haberine yer vermiştik. Ancak gün geçmiyor ki uyuşturucu madde konulu haber yapmayalım. Söz konusu madde bağımlılığı adeta toplumun temellerine konan dinamit görevi görüyor. Toplumun lokomotif gücü gençler bir bir bu ağa düşüyor.

Karanlık çökünce geliyorlar

Mahallede oturan vatandaşlar gençlerin karanlık çöktükten sonra söz konusu mekana akın ettiği iddia ederek, “Biz bu çevre binalarda ikamet ediyoruz. Gece bu toprak yola gelen sarhoşlar müzik açarak alkol alıyor. Ama bizim içimizi yakan an büyük sorun o kayaların dibinde uyuşturucu madde kullanan gençlerdir. Karanlıkta gelip madde kullanıyorlar. Buna hemen müdahale edilmelidir. Gençlerimiz bir bir bağımlı oluyor” dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı