Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 23:55
 
Urfaspor'dan akıllara durgunluk veren açıklama
Şanlıurfaspor kulübünden bugün yapılan açıklamada ekonomik sıkıntılar nedeniyle 50 yıllık kulübün kapanabileceği belirtildi.
SPOR Haberi
Urfaspor'dan akıllara durgunluk veren açıklama

İşte Şanlıurfaspor kulübünden yapılan yazılı açıklama:

"50 YILLIK KOCA ÇINAR KAPATILMAYA ÇALIŞILIYOR 
Sezon başından beri kulüp başkanımızın ve  yönetim kurulu üyelerimizin üstlerine düşen maddi manevi tüm destekleri ile takımımız sezonun ilk devresini hedeften kopmayarak ikinci yarıya da şampiyonluk  iddiasını devam ettirerek hazırlanmaktadır. 
Geldiğimiz süreçte sezon öncesi hatta kongre öncesi Urfaspora verilen sözlerin hiç biri tam anlamıyla halen yerine getirilmemiştir.


Şanlıurfaspor Kulübüne bugün sırtını dönenler söz verip yönetimi yola çıkaranlar şimdi sözlerinde durmayarak sadece yönetimi yolda bırakmayacak, Elli yıllık geçmişi olan şanlı takımımızı ve  2 milyon taraftarını yâni tüm Şanlıurfa halkını yarı yolda bırakacaktır. 


Isteyerek veya bilmeyerek Şanlıurfaspor kulübünün kapanmasını isteyenler yada kapanmasına sebeb olanlar şunu bilimelidir ki elli yıldan bu yana bu takıma emek veren gönül veren bundan elli yıl sonraya kadarda Urfaya futbola sevdalı olanların hafızlarında anılacaklardır.! 
1969 yılandan bu yana yani 50 yıllık bir sosyal etkinligi yok etmek kentte sosyolojik bir çöküntü yaratacaktır. Bunun sonuçları ise her alanda çok ağır bir şekilde hissedilecektir. 


Kentin tüm idarecilerine tüm siyasetçilerine,milletvekillerine ve tüm dinamiklerine sesleniyoruz Şanlıurfaspor Kulübü artık kapanmanın eşiğine  gelmiştir biz üstümüze düşeni fazlasıyla yaptık sizde artık  üstünüze düşeni yapın aksi takdirde ŞANLIURFASPOR kulübü  kapanacaktır. 
Tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Şanlıurfaspor Kulübü yönetim kurulu."
 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı