Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 13:36
 
Urfaspor'a hasta; reçetesi yazılmadı!
Hani doktorlar bazen çaresi olmayan hastaya reçete yazmaz ya Urfaspor'un durumu da aynen böyle.
SPOR Haberi
Urfaspor'a hasta; reçetesi yazılmadı!

Yeni sezon öncesi maddi krizin aşılması için Vali Abdullah Erin öncülüğünde yürütülen çabalardan henüz bir sonuç alınabilmiş değil. Kulüp Başkanı Emin Yetim'in, 'Ekonomik sorunlar çözülmeden sportif başarı beklenemez. Böyle devam ederse görevi bırakabilirim' şeklindeki açıklamaları camiadaki bu karamsar tabloyu gözler önüne serdi.

 

Yetim'in bu sözleri, eleştirileri ve çeşitli soruları beraberinde getirdi. İşte onların kısa bir derlemesi: Ömür boyu cezalı olan bir insan kongre öncesi yeni hoca bulup anlaşma yapmaz, bazı oyuncularla ön anlaşma yapmaz. Hiç bir hoca da ömür boyu cezalı olan başkanla kolay kolay çalışmak istemez. Hocayla, futbolcularla anlaştıktan sonra 'Başka aday çıksaydı, liste çıkarmayıp destek verirdik' sözleri ne kadar inandırıcı olur?

Aday olduğunuzda bu borçları bilmiyor muydunuz?

Yönetici sayısını 15'den 21'e çıkardınız.  Başkan 1 milyon versin , her yönetici de 250 bin. Alın size 6 milyon. Belediye, Valilik ve STK'lar da 4 milyon verdi mi alın size 10 milyon.  Bunları da yapamıyorsanız niye ordasınız, niye Başkan oldunuz, niye yönetim kurulu oluşturdunuz?

Eğer kulübe, yönetime insanlar bu kadar soğumuşsa defterlerinizi karıştırıp biraz özeleştiri yaptınız mı?

Hem ekonomik hem de sportif anlamda geçen yıldan daha kötü bir sezon olabileceğinden bahsediyorsunuz. Peki  yaklaşık 50 milyon lira olan borcu nasıl mimimize edeceksiniz?

Hani Urfaspor'u zarara uğratan yöneticileri mahkemelerde süründürecek, borçları sildirecektiniz? 

Hani şike davasında TFF yi FIFA’ya şikayet edecek, çok yüklü tazminatlar alacaktık?

LİGDE KALSAK MUTLU OLURUM

Duru TV'nin Spor Müdürü Mehmet Baylan, Kulüp Başkanı Emin Yetim'in bu açıklamalarından sonra, ''Sayın Emin Yetim'in açıklamaları ve umutsuz konuşması Ayrıca takıma olan ilgisizlikten dolayı ben bu yıl şahsen! Bırakın Şampiyonluğu ligde kalmaya bile mutlu olurum.Bilmem siz ne dersiniz?'' yorumunu paylaştı.

TARAFTAR NE DİYOR?

Yılmaz Kırmızıtoprak: Yönetim bu sıkıntıları biliyordu ona göre önlem almalıydı ya da TV’ye çıkıp açık açık anlatıp ben bu şartlarda göreve devam edemem diyebilirdi.. Hiç bir yönetici elini cebine atmıyor ki sanki ceplerinde akrep var. ,Bize büyük bir sponsor lazım, yoksa bu şekilde futbol takımı yönetilmez. Geçen yıl ki gibi erken başladık. Daha kongre olalı 2 ay oldu, şimdiden maddi sıkıntı varsa demek değişen bir sey yok Urfaspor da...

Tolga Işık: Şimdiden maddi kriz kapımıza dayandı. Paran yoksa neden aday oldun.

Ahmet Tufan Canbeyli: Toplantılar yapılmasına yapılıyor ama maalesef kalıcı gelir noktasında bir arpa boyu ilerleyemiyoruz.

Mehmet Karakoyun: O kadar güzel bir gruba denk düşmüşken neden şimdi karamsar oldunuz başkan?.. 2 senedir takımı siz yönetiyorsunuz gereksiz bir çok yanlış transfer yaptınız. Takım mali açıdan kötüyse hemen istifa edin. Belki mecburen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanları, Vali bey STK lar, yerel basın, işadamları olaya el atar.. Şanlıurfaspor a sahip çıkarlar. Olmadı başta yöneticiler önce kendi ceplerinden yüklü olarak, sonra da cefakar Şanlıurfaspor taraftarları olarak elimizi cebimize atarız takımımıza sahip çıkarız...ama başkanlığı hakkıyla yapacak sporu iyi bilen biri çıksın Şanlıurfaspor sayesinde isminizi duyduk ama Artık lütfen takıma para verecek zengin yöneticileri tanımak istiyoruz. Cebinde akrep olan yönetici istemiyoruz, Yada takım şirketleşsin, örnek olarak Samsunspor u yönetimini ve şirketleşmesini inceleyin fikir alın....

Halil Akkuş: Başkan hiç kendini yorma Pazartesi kulübün anahtarını Valiye teslim et, sende bizde rahat edelim. Bizi sürekli strese sokma

Mehmet Mermer: Anlamadığım bir şey var: bu kadar transferleri kim yaptı, Madem bu kadar olumsuzluk varsa neden bu adamları aldınız? Sayın Giray Küçük kardeşim bu durumu izah edin lütfen.

Kara Alaca: Eleştireceğinize biraz da bu takım için en azından bunu paylaşın, adam dürüstçe olanı söylüyor biri de erkek olaydı kongre de aday olsaydı.

Halit Aslan: 20 yönetici var,  cebinizden Urfaspor’a hiç maddi yardımda bulundunuz mu?

Esat Karakaş: Yetimhane mi kulüp mü belli değil . Dilenmeye devam..

ŞEHRİN DİNAMİKLERİ SEYRETTİ

Şanlıurfaspor eski takım kaptanlarından Edessa TV Santra programı yapımcı ve sunucusu Nihat Çakır da 24 Haziran seçimlerinden önce sosyal medyadan yaptığı paylaşımda,  ''Bu  yıl zor olacak. Önümüzde siyasi belirsizlik var. Fakıbaba'nın bakan olması çok zor. Ülke ekonomik anlamda zor günler geçiriyor. 2017-2018 sezonunda  işiniz rast gitti, bu yıl bunu bulamadınız mı, 5 hafta sonra ben oynamıyorum kimse yardım yapmıyor, kestim çıktım derseniz Urfaspor'a en büyük kötülüğü siz yaparsınız.. Şehrin tüm dinamikleri toplansın benim içinde olup olmamam şart değil. Başka bir isim önderliğinde yeni bir yönetim kadrosu oluşsun.. Hesabınız tutmayabilir.Yapın bir  iyilik, götürün anahtarı Valiye teslim edin. Vali söz konusu yönetim şeklini kendisi oluştursun' önerisini gündeme getirmişti.

 

 

 

(Urfahizmet)

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı