Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 17:42
 
Urfalının organları başka hastalara umut oldu
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım servisinde beyin ölümü gerçekleşen S.T (51) organları başka hastalara umut oldu.
SAĞLIK Haberi
Urfalının organları başka hastalara umut oldu

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi  tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “26.09.2017 tarihinde S.B.Ü Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Cerrahi Yoğun Bakım servisine kabul olunan S.T (51) beyin travması ile takip edilmeye başlandı. 28.09.2017 tarihinde beyin ölümü tanısı konulan hastamız ile hastanemiz organ nakli koordinatörlüğü görüşme yaparak organ nakli konusunda onamları alındı. Hastadan alınan karaciğer ve sol böbrek Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, sağ böbrek Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, kalp Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hava ambulanslarla nakledildi.

Günümüz sağlık problemlerinden en önemlilerinden biri organ bağışıdır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimiz organ bağışı konusunda halkımıza telkinde bulunmaktadırlar. Batı illerinde organ nakli bağışı daha sık görülmesine rağmen bölgemizde bu oran daha azdır. Bu konuda ilimizde organ bağışı konusunda sağlık camiasına destek veren kanaat önderlerine teşekkür ederiz.  Başka hastalara can katan bu ulvi kararı veren ailemize teşekkür eder; merhumeye Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına sabırlar ve başsağlığı dileriz.” denildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı