Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 09:50 Bu haber 6764 kez okundu
 
Urfalılarla Suriyeliler birbirine girdi
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde Suriyeli ve Urfalı işçiler arasında meydana gelen kavgada ortaklık savaş alanına döndü.
ASAYİŞ Haberi
Urfalılarla Suriyeliler birbirine girdi

Haber: Hasan RAY

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde Suriyeli ve Urfalı işçiler arasında meydana gelen kavgada ortaklık savaş alanına döndü. Polisin müdahalesiyle ayrılan taraflar olay yerinden ayrılacağı sırada, Suriyeli bir işçinin Urfalı işçinin kafasına arkadan taşla vurmasıyla taraflar tekrardan birbirine girdi. Mahalle sakinlerinin de sokağa inmesiyle Suriyeliler olay yerinden ayrıldı.

Suriyeliler sorun yaratıyorlar

2011 yılından bu yana Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler ülke için sorun olmaya devam ediyorlar. Başta Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve diğer illerde yaşayan Suriyeliler, her alanda bütün dengeleri alt üst etmeye devam ediyor. Bir çok alanda etkinlikleri artan Suriyeliler, yerli esnaf ve tüccarları bitirdikleri gibi inşaat sektörüne de darbe vurdu.

İki gurup arasında meydan savaşı oldu

Sabah saatlerinde inşaatta çalışan Urfalı işçiler ile Suriyeliler arasında çıkan kavga kameralara yansıdı. Suriyeliler ile kavga eden Urfalılar olay yerinden ayrılırken bir Suriyeli kilitli parke taşıyla arkadan saldırdı. Kafasına aldığı darbe ile yere düşen Urfalı işçi arkadaşları tarafından kaldırıldı. Olay yerinde toplanan mahaller sakinleri de olaya müdahil olunca olaya daha da büyüdü.

Taraflar karakola götürüldü

Daha sonra olay yerinde gelen polis ekipleri kavgaya müdahale ederek sonlandırmaya çalıştı. Tarafları ayırmaya çalışan Polis ekipleri uzun bir uğraş verdi. Polis ekipleri kavgaya karışanları gözaltına alarak karakola götürdü.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı