Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 10:37 Bu haber 1845 kez okundu
 
Urfalı Sanatçıya Büyük Vefasızlık!
'Kayıp Ozan' olarak tanınan Şair ve yazar Şükrü Alğın'ın vefatından dolayı kentin yöneticileri ve siyasilerinin başsağlığı mesajı yayınlamamaları Şanlıurfa sanat camiasında "vefasızlık diz boyu" olarak yorumlandı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Urfalı Sanatçıya Büyük Vefasızlık!

10 Mayıs Pazar günü 86 yaşında hayata gözlerini yuman Şanlıurfa'nın kültür ve folklor öğelerini şiirlerinde işleyen Şair Şükrü Algın, Bediüzzaman aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

 

Sosyal medyada başsağlığı mesajları arasında şehrin ne yöneticisinin ne de siyasilerinin mesajlarının olmayışı sanat dünyasından tepkiye neden oldu. Sevenleri tarafından “memleketimizde sanatçıya verilen önemin resmidir” diye yorumlandı.

 

www.urfaekspres.com ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

 

 

 

 

ŞÜKRÜ ALGIN (Şair)

 

1934 yılında Şanlıurfa Merkez Türkmeydanı mahallesinde doğdu. İlkokulu 11 Nisan Kurtuluş okulunda okudu. 1952 yılında Erkek Sanat Enstitüsü'nden mezun oldu. Ayrıca dışarıdan Lise Edebiyat ve öğretmen okulunu bitirdi. Askerliğini Ankara/Polatlı Topçu okulunda yedek subay olarak yaptı. Memuriyet hayatına Fen memuru olarak başladı. 25 yıl Fen memurluğu, öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. İlkokul sıralarında iken şiir yazmaya başladı. Çeşitli antoloji, dergi ve gazetelerde şiir ve yazıları yayınlandı. Urfa folkloru ile ilgili derlemeler yaptı. Türkiye Yazarlar Ansiklopedisinde yer aldı. Okumaya karşı büyük bir ilgi duyuyordu. Bu alışkanlığı genç yaşta gözlerinin bozulmasına neden oldu. Eserlerini emekli olduktan sonra yayınladı. Kayıp Ozan(1988), Bir Damla Söz(1996), Bir Tutam Sevgi (1999), Aynalar Süt mavisi (2003) yayınlanmış şiir kitaplarıdır.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı