Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 11:03 Bu haber 1230 kez okundu
 
‘Urfa’ya yapılan bu yanlış düzeltilmeli’
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, uçak seferleri sayısının arttırılması konusunu görüşmek üzere THY Genel Müdüründen randevu talep edeceklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
‘Urfa’ya yapılan bu yanlış düzeltilmeli’

Demirkol, Olay gazetesine yaptığı açıklamada, Turizm sektöründe yaşanan problemlerin  terör olayları yüzünden Urfa’da daha fazla hissedildiğini belirterek, “Turizm işletmecilerinin problemlerini yakından biliyoruz. Buna bir de hava yolları ile sıkıntılar eklenmiştir. Biz bu nedenle Urfa’daki MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ile birlikte havayollarındaki sıkıntılar hakkında THY Genel Müdürüyle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Zaten turizm sektöründe yaşanan sorunlar tüm ülkede vardır. Ama Urfa’da olaylar nedeniyle daha fazla hissedilmektedir. Urfa’daki turizmci arkadaşlarımızın sıkıntılarını yakından biliyoruz.” dedi.

‘BU URFA İÇİN YANLIŞ BİR DURUMDUR’

“Onur Air’in sefer iptali ile THY’nin de bu açığı kapatmaması düşüncesinin olmaması bu sıkıntıları daha da arttırdı.” diyen Demirkol, “Umarım  bu görüşmelerimizin sonucunda THY, Onur Air’in bıraktığı açığı, fazlasıyla kapatacaktır. Özellikle bu yaz sezonunda uçaklar doluluk oranı itibariyle diğer bölgelerdeki doluluk oranlarının gerisinde değildir. Sefer iptallerinin de bazı Urfa yolcuları saatleri uyduğu için komşu illerdeki uçuşları haklı olarak tercih etmektedir. Bu nedenle bizdeki yolcu sayısı az gibi gösterildi. Bu da Urfa için yanlış bir durumdur. Bu yanlışın daha çok ilerlememesi için THY’nin bu açığı kapatması gerekir. Yani istediğimiz sefer sayılarının arttırılarak uçuş saatlerinin uygun hale gelmesidir. Urfa yolcularının komşu illere yönelmemeleri gerekir.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı