Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 16:03
 
'Urfa Kalesinde tedbirler alınmalı'
Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, haftalık basın açıklamasında kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Yanmaz basın açıklamasında kale etrafında güvenliğin alınması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
'Urfa Kalesinde tedbirler alınmalı'

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz konuşmasına 2018 yılının basına, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek başladı. Yanmaz konuşmasının devamında geçtiğimiz hafta kaleden düşen Halil Dağ'ı gündemine aldı.

Yanmaz konuşmasında şunları kaydetti, "Geçtiğimiz hafta Urfa'mızda elim bir kaza meydana geldi. Çok genç yaşta DAĞ gibi bir kardeşimiz Urfa kalesi eteğinden düşerek ölüme gitti. Şimdi benim yetkililerden ricam, bu tür acı hadiselerin tekrar yaşanmaması için kale eteğinde tedbirlerin biran evvel alınmasıdır.

Korkuluklar yaptırılıp veya yasak bölgeler ilan edilip, tedbirlerin alınması gerekir. Eğer  tedbir alınmazsa Allah korusun böyle bir hadise tekrar cereyan ettiğinde Cumhuriyet savcılığında suç duyurusunda bulunacağımızı şimdiden Urfa kamuoyuna ilan ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı