Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 12:24
 
Urfa Hayrat Gençlik tam kadro
Urfa Hayrat Gençlik ekibi, düzenlediği istişare programında bir araya geldi. Programa çok sayıda genç katıldı.
GÜNDEM Haberi
Urfa Hayrat Gençlik tam kadro

Haber: Hasan Ray

Son zamanlarda düzenlendiği programlarla Şanlıurfa’da adından sık sık bahsettiren Urfa Hayrat Gençlik ekibi, Hilvan ilçesine bağlı Aşağıekece Köyünde istişare amaçlı olarak bir araya geldi. Daha önce Urfa kırsal mahallelerinde okullara kırtasiye yardımı ev ziyaretleri gibi programlar yapan Hayrat Gençlik ekibi, bu sefer de hem gençlik ekibinde bulunan üyeler ve gönüllü çalışan hayırseverlerle buluştu. Programda konuşan Urfa Hayrat Gençlik Ekibi temsilcisi Fatih Culaz, amaçlarının gençleri kendi değerleriyle buluşturup hakikati amele çevirmek olduğunun altını çizdi.

İnsani değerlere hizmet amacı

Sık sık böyle programlar gerçekleştirdiklerini belirten Fatih Culaz,”Bizim amacımız öncelikle yaşamakta olduğumuz bu bölgeye gerek insanların maddi ihtiyaçlarını gidermek gerekse de maddi ihtiyaçlarından daha ehemmiyetli olduğunun inancında olduğumuz insani değerlerine hizmet etmektir. Bunu da en güzel bir şekilde ancak gençlerle beraber yapılabileceği inancındayız.” dedi.

‘Değerlerin taşıyıcısı gençlerdir’

Gençlerin insani değerlerin taşıyıcısı olduğunu söyleyen Fatih Culaz, “İnsani değerler toplumun lokomotif gücü olan gençler tarafından geleceğe taşınır. Bu yüzden gençlerin bilinçli ve inançlı birer birey olması gerekiyor. Çünkü inanç ve amaç sahibi olmayan gençler geleceğe eksik bir şekilde yürür. Bu da onların gelecekte söz sahibi olmaktan ziyade okyanusta dalgaların sağa sola çevirdiği küçük bir tekneden ibaret kılar.” diye konuştu.

‘Şanlıurfa kilit noktada’

Şanlıurfa’nın Türkiye nüfusu açısından çok önem arz ettiğini vurgulayan Fatih Culaz, “Bilindiği üzer Şanlıurfa Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip kentlerin başında geliyor. Bu yüzden Şanlıurfa gençlik açısında çok önemli hatta kilit nokta diyebileceğimiz bir noktada yer alıyor. Biz de Urfa Hayrat Gençlik ekibi olarak gençlerimize gereken desteği gereken ilgiyi göstermek için gönülden çalışıyoruz “ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı