Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 17:37 Bu haber 7130 kez okundu
 
Urfa’da toplamda 2,2 ton esrar ele geçirildi
İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, “4 ayda yani 2017 yılının başlarında ortaya çıkarılan uyuşturucu olayı 827 oldu. 682 uyuşturucu kullanan 350 uyuşturucu ticareti yapan toplam bin 32 şahıs hakkında işlem yapıldı. Zehir taciri 243 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, tam 2,2 ton esrar ele geçirildi.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Urfa’da toplamda 2,2 ton esrar ele geçirildi

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, dün Polisevi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Tipioğlu, Şanlıurfa’da polisin uyuşturucuyla mücadelesini Emniyet Müdür Yardımcıları Sunay Balıkkaya, Fevzi Acar ve Asayiş Şube Müdürü Hüseyin İşseven ile birlikte basına aktardı. 2017 yılındaki rakamlara değinen Tipoğlu, “4 ayda yani 2017 yılının başlarında ortaya çıkarılan uyuşturucu olayı 827 oldu. 682 uyuşturucu kullanan 350 uyuşturucu ticareti yapan toplam bin 32 şahıs hakkında işlem yapıldı. Zehir taciri 243 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, tam 2,2 ton esrar ele geçirildi.” dedi.

 

TİPİOĞLU: ‘TEMEL AMACIMIZ EBEVEYNLERİ BİLGİLENDİRMEKTİR’

Şanlıurfa’da uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyleyen Emniyet Müdürü Tipoğlu, uyuşturucu ile mücadelede büyük bir rolün aileye düştüğünü belirtti. Tipioğlu, “Asıl hedefimiz Şanlıurfa’da uyuşturucunun kolay ulaşılabilir olmasını engellemek ve sokak satıcıları ile mücadele etmektir. Temel amacımız ebeveynleri bilgilendirmektir. Biz anne babalara çocuklarıyla ilgilenmelerini, kimlerle arkadaşlık ettiklerini, nerede vakit geçirdikleri konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Çocuklarımız uyuşturucuya bulaşmadan bunu engellemeye çalışıyoruz. Şanlıurfa bir huzur kentidir, marka değeri olan bir şehirdir.” şeklinde konuştu.

 

‘BİZE HAİN, KALLEŞ EMRİ BAŞKA YERDE ALAN ADAMLAR LAZIM DEĞİL’

Müdür Tipioğlu, teşkilattan ihraç edilenler ile ilgili, “Polise gelmeden önce toplumu oluşturan tüm katmanların, aile, okul, çevre, STK’ların işbirliği içinde, bunu gerçekten ülkemiz için tehdit unsuru olarak algılayıp ona göre mücadele etmek gerekir. Suriyeliler, çok da fazla suça karışmıyor. Tarih boyunca bu coğrafya, bu millet tüm mazlum kimselerin sığınacakları yerler olmuştur. Bunu bozmak isteyen bazı güçler, böyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Bize hain kalleş emri başka yerde alan adamlar lazım değil. Bize bu ülkenin sokakta yaşadığı güvenlik kaygısını yüreğinde hisseden adamlar lazım. Kısa süre önce Emniyet Genel Müdürlüğümüz bizi takviye etti. Ama biz başarılı olmak için mazeret üretmeyeceğiz. Son yıllarda hızla artan ve birçok genci kıskancına alan, aileleri perişan eden uyuşturucu illeti ile amansız bir şekilde mücadele eden emniyet birimleri ve güvenlik güçleri bu mücadelenin sadece polisiye tedbirlerle önlenemeyeceği gerçeğinden hareketle sürekli olarak ailelerin çocuklarına sahip çıkmaları ve verilen mücadelede ailelerin de yer alması konusunda uyarılarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

 

Tipoğlu, Şanlıurfa’nın huzur kenti olduğunu ve kimsenin bunu bozmasına asla müsaade etmeyeceklerini dile getirdi.

 

Daha sonra Tipoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı