Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 09:19 Bu haber 1319 kez okundu
 
Urfa’da kaç polis açığa alındı?
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tüm birimlerinde yapılan operasyonda FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantılı olduğu değerlendirilen 9 bin 103 polis açığa alındı. Bu açığa almalarda Şanlıurfa’da açığa alınanlar oldu. Şanlıurfa’da toplamda 140 kişi açığa alındı. 2 müdür, 11 rütbeli totalde 140 kişinin açığa alındığı öğrenildi.
ASAYİŞ Haberi
Urfa’da kaç polis açığa alındı?

Açığa alınanlar arasında toplam 115 çeşitli derecelerden müdür var.  Bunlardan 5'i 1. Sınıf emniyet müdürü fakat kritik veya aktif birimlerde görevde değiller. Aralarında aktif görevde olan il emniyet müdürü ise yok.

Burdur'da 30 polis ile 1 komiser, Isparta'da 2 emniyet amiri, 1 başkomiser, 6 komiser yardımcısı, 2 başpolis ve 40 polis memuru görevinden uzaklaştırıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "667 sayılı 'Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin' 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9103 Emniyet Teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

kaynak: sanliurfaolay.com

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı