Haber Detayı
01 Kasım 2020 - Pazar 16:25 Bu haber 1607 kez okundu
 
Urbit Sınav Öğrencileri İle Buluştu
Urfa Bisiklet Topluluğu (Urbit) üyeleri, 31 Ekim Cumartesi Saat 9.00 da DSİ 15. Bölge Müdürlüğü önünde buluşarak Çamlıca kolejine doğru pedal çevirmeye başladılar.
SPOR Haberi
Urbit Sınav Öğrencileri İle Buluştu

Urbit üyelerinin okula varış esnasında öğrencilerin rutin hafta sonu denemesinde olmasından dolayı havanın ve bahçenin tadını voleybol oynayarak çıkardılar. Deneme sınavından sonra bir araya gelen Urbit üyeleri ve öğrenciler sohbet ettiler.

 

Urbit Başkanı Mehmet Aslan, topluluğun faaliyetleri hakkında öğrencilere kısa bir bilgi verdi.

 

 

Aslan, küçük bir grupla başlayan bisiklet topluluğunun geniş bir kitleye ulaşmayı başardığını, her Salı akşamı bir araya geldiklerini, ulusal ve uluslararası etkinliklerde ilimizi temsil ettiklerini belirtti. Etkinliklerine katılmak isteyen 18 yaşın altındakilerin ise ebeveynleri ile ya da ebeveynlerinin muvafakatnameleri ile katılabileceklerini söyledi.

 

Şanlıurfa’nın bisiklet için uygun bir şehir olduğunu ancak bisiklet yollarının olmamasından dolayı sıkıntılar yaşadığını ifade etti.

 

 

Ayrıca 180 bisikletçinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 1 Kasımda yapılması planlanan Göbeklitepe MTB Cup Bisiklet yarışmasının iptal edilmesinden dolayı üzgün olduklarını fakat Çamlıca Kolejinde öğrencilerle bir araya gelmenin üzüntülerini bir nebze de olsa azalttığını belirtti.

 

Çamlıca Koleji Kurucusu Mehmet Ercan da yaptığı konuşmada Urbit üyelerine ziyaretleri için teşekkür etti. Ercan, bisikletin doğa dostu bir araç olduğunu belirterek "Urbit Şanlıurfa’da bu konuda bir farkındalık oluşturmayı başarmıştır. Genci, yaşlısı, bayanı, erkeği artık rahatlıkla bisiklet sürmeye başladı. Bisiklet kullananların sayısı her gün artıyor. Belediyeler artık bisiklet yolları planlayıp yapıyorlar.

 

 

Biz de okul olarak bu anlamda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin içerisinde bulunmasını önemsiyoruz" dedi.

 

Etkinliğin ardından Urbit üyeleri tekrar bir araya gelmek dileğiyle Yeşil Çamlıca Kampüsünden ayrıldılar.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı