Haber Detayı
29 Kasım 2021 - Pazartesi 13:42
 
Uludere’de VATAN-DER Rüzgarı Esti
VATAN-DER Şırnak Uludere İlçe Başkanı İkram Enç’in ev sahipliğinde Uludere İlçe binası bayram havasında hizmete açıldı.
GÜNDEM Haberi
Uludere’de VATAN-DER Rüzgarı Esti

 

Kur’an, Vatan, Millet, Türk Bayrağı davasında yol kat eden 2018 yılında genel merkezi Murat Demirkan tarafından Şanlıurfa’da kurulan VATAN-DER her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde teşkilatını kuran Genel Başkan Murat Demirkan, önce ‘’VATAN’’ sonra ‘’CAN’’ şiarıyla startını verdiği teşkilatlanma faaliyetlerinde geçtiğimiz gün Şırnak Uludere ilçesinde hizmet binasını tüm vatan, bayrak, sevdasını bağrına basan ilçe halkı için görkemli törenle hizmete sundu.

 

 

VATAN-DER Şırnak Uludere İlçe Başkanı İkram Enç’in ev sahipliğini yaptığı VATAN-DER Uludere’deki açılış törenine VATAN-DER Genel Başkan Murat Demirkan, VATAN-DER Genel Başkan Yardımcısı Başkan Sözcüsü İbrahim Karakuş, Genel Başkan Yardımcısı Başkan Vekili Sertaç Kaya, VATAN-DER Şanlıurfa İl Bakanı Mehmet Orhan, VATAN-DER Karaköprü İlçe Başkanı Memduh Özsu Badilli, VATAN-DER Eyyübiye Ilçe Başkanlığı,  VATAN-DER Haliliye İlçe Başkanı, Viranşehir VATAN-DER İlçe Başkanlığı, VATAN-DER Akçakale ilçe başkanı, çok sayıda il ve ilçe temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

Gerçekleştirilen açılış törenin ardından konuşma yapan VATAN-DER Genel Başkanı Murat Demirkan şunları aktardı:

 

Ak parti  Uludere belediye başkanı  Sn Sait ÜREK Beytüşşebap  Ak parti  belediye başkanı Sn  Habip AŞAN ve heyeti . Uludere Ak parti ilçe başkanı Ahmet TONĞ,vatan partisi il başkanı İsmail KABUL bölgemizin kanaat önderleri, Ak parti encümenimiz Sn Hasan ALTÜRK aile büyüklerimiz'e telefon ile arayan büyüklerimize tebriklerinden  ve katılım sağlayan  herkese Şükran ve hürmetlerimi sunuyorum.           

 

Bugün Şırnak ili Uludere ilçesi VATAN- DER açılışını coşkulu karşılama ve büyük kutlamalarla hizmet binasının açılışını yaptık. Davamız Kur’an, Vatan, Millet, Ay yıldızlı Türk bayrağımız B ağrımızdan çıkmış kahraman Türk ordusu, güvenlik güçlerimiz, köy korucularımız.84 milyon TÜRK MILLETİ. Teröre dur dedik. Amerikan'ın 100 yıllık böl-parçala- yut planını bozduk.

 

Bu millet, cumhuriyeti kendi canıyla, teriyle, irfanıyla kurmuştur; onu gözü gibi korumayı, kollamayı herkesten daha iyi bilir.”

 

Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır.”

 

Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle biriz ve beraberiz. Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz.”

 

“Biz, büyük bir medeniyetin mirasçıları olan büyük Türk milletiyiz. Milletimizin bölünmesine, ülkemizin parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz.”

 

Biz, “alt kimlik-üst kimlik” gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur.”

 

Alperenler, çelik bilekli, cesur yürekli, bilge Türklerdir.”

 

Çerkez’iz, Laz’ız, Boşnak’ız, Azeri’yiz, Türkmen’iz, Kürt’üz, Alevi’yiz, Sünni’yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz.”

 

Dava, boş gurur ve hırsların tatmini için yapılan bir koşuşturmaca değil, içtimai, iktisadi, siyasi ve beşeri hayatımızı Hakk’a uydurma davası olmalıdır.”

 

Türk gençliği Türk vatanının hem ziynetidir, hem de bekasının Teminatıdır", açıklamasının ardından AK Parti Uludere Belediye Başkanı Sn Sait ÜREK Beytüşşebap AK Parti Belediye Başkanı Sn Habip AŞAN ve heyeti, Uludere AK Parti İlçe Başkanı Ahmet TONĞ, Vatan Partisi İl Başkanı İsmail Kabul bölgemizin kanaat önderleri, AK Parti encümenimiz Sn Hasan Altürk aile büyüklerimize telefon ile arayan büyüklerimize tebriklerinden ve katılım sağlayan herkese Şükran ve hürmetlerimi sunuyorum’’ Dedi.

 

 

VATAN-DER Genel Başkanı Murat Demirkan’ın konuşmasının ardından '' Siz Yoksanız, Biz Bir Eksiğiz’’ diyen VATAN-DER Uludere İlçe Başkanı İkram Enç şu ifadelere yer verdi:

         

VATAN-DER Genel Başkan Murat Demirkan’ında belirtmiş olduğu gibi Gönlünde VATAN sevgisi olan, Vatan uğruna mücadele eden, Türk Vatan, Türk Millet, Türk Devlet ilkesini benimseyen birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olanların buluşma adresidir. VATAN-DER Bu Davanın yükü ağırdır, yolları dikenlidir, menfaat ve çıkar peşinde koşanlara, nefsine yenik düşenlere, HAK’tan yana olmayanlara bu davada yer yoktur.‘’ SİZ YOKSANIZ, BİZ BİR EKSİĞİZ ‘’Gönlünde VATAN Aşkı yanan herkesi aramıza bekleriz.’’ İfadelerini kullandı.

 

ÖZEL HABER

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı