Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 13:25
 
TYT ve AYT karışınca sınava alınmadılar
TYT yerine yanlışlıkla AYT sınav giriş belgesini götüren öğrenciler sınava alınmadı. Sınava alınmayan öğrenciler,n emekleri boşa gitti.
GÜNDEM Haberi
TYT ve AYT karışınca sınava alınmadılar

Haber: Ömer Yener

 

Şanlıurfa’da üniversite girecek öğrenciler, sabahın erken saatlerin itibaren sınav merkezlerinin yolunu tuttu. Kimi veliyle birlikte kimisi de yalnız başına sınava gireceği okulların yolunu tuttu. Cumartesi günü TYT, Pazar ise AYT olmak üzere iki ayrı oturumdan  oluşan sınava girecek öğrencilerden bazıları, TYT yerine AYT sınavı giriş belgelerini getirdi. Yanlış giriş belgesi getiren öğrenciler sınava alınmadı.

 

Yanlış belge getirenler sınava alınmadı

Bir yıl boyunca gece gündüz demeden ders çalışan öğrenciler için beklenen gün geldi. Üniversite hayali kuran yüzbinlerin geçmesi gereken en önemli eşik olan üniversite sınavları iki ayrı oturum şeklinde yapıldı. Cumartesi günü TYT, Pazar ise AYT olmak üzere iki ayrı oturumdan  oluşan sınava girecek öğrencilerden bazıları, TYT yerine AYT sınavı giriş belgelerini getirdi. Yanlış giriş belgesi getiren öğrenciler sınava alınmadı.

 

Emekleri boşa gitti

Sınava alınmayan öğrencilerin bir yıllık emeği boşa giderken aileler de öğrenciler kadar üzüldü. Duruma tepki gösteren bazı öğrenci ve aileleri emeklerinin boşa gittiğini söyledi. Yetkililer ise gerekli belgelerin olmaması durumunda öğrencileri sınava alamayacaklarını söyledi. Öğrencilerin sınava girebilmesi için nüfus cüzdanı ve sınava giriş belgesi gerekiyordu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı